kokos23

Manželovi zrušili směnu, místo ní slouží na telefonu do 9 h. Odvolají-li ho do práce např. v 8 h, kolik hodin mu platí?

Doplnuji,směnu má od 8do20h,na telefonu musí být do 9h,pokud ho odvolají z volná např.v 8h,jde do práce do 20h

Odpovědi
ivzez

Devět + to, co odpracuje.

Ovšem ta pohotovost („služba na telefonu“)
bývá méně placena než výkon práce.

Za pohotovost mu budou platit za dobu pohotovosti,
za výkon práce za dobu, po kterou bude pracovat.

OT:
Směnu manželovi zrušily děti nebo ženy?

Drap

9 – 8 = 1

Edison

Není to volno, je to pracovní pohotovost. Je hrazana na základě zákona. Zavolají-li ho do práce, přejde do režimu, že je v práci. Pak dostane mzdu odpovídajícím poměrem, případně za práci přesčas i příslušné příplatky. Ty ovšem nepříslušejí za dopbu pracovní pohotovosti a pokud je zavolán do práce tak jen pokud jde o práci přesčas.