Rokio

Mandlový čaj se vyrábí z květů, či z plodů?

Čaj z Hustopečské mandlárny vznikl ve spolupráci s firmou s Sonnentor. Zajímá mě, jestli se tento čaj vyrábí z plodů, či z květů mandloní?

Nejlepší odpověď
Lamalam

Obávám se, že se nevyrábí ano z květu, ani z plodů. Spíš bych to viděla na chemické „madlové“ aroma. Na spotřebitelském balení výrobku musí být uvedeno složení, prostuduj to. Mandle jsou silný alergen, pokud by tam byly, MUSÍ být na obalu uvedeny.

Prohlédla jsem si obrázek toho zázraku. Je tam napsáno aromatizovaný ovocný čaj. Tak je to jasný, běžný jablečný základ, možná dobarvený květem ibišku nebo červenou řepou a pár kapek mandlové esence.

Další odpovědi
Drap

Máš smůlu, takový čaj vedle mandlí ani neležel.

marci1

Je to ovocný čaj s příchutí hořkých mandlí. 🙂
http://www.man­dlarna.cz/pro­jekt/je-to-hustyyyy-novinkou-je-mandlovy-caj