K121212

Mamka mi nekupuje… Co mám dělat?

Zdravím, jsem holka v pubertě a potřebuju poradit.
Mamka mi nekupuje vložky ani mi nedává kapesné, takže nevím, kde je mám vzít.
Mamka o to ví, že to mám a stejně mi je nekupuje.
Mamka v přechodu není pořád to má a má svoje vložky, které používají a mně je nekupuje.
Co mám dělat?

Nejlepší odpověď
Dochy

Sice se mi nelíbí Filipův slovník, ale jinak souhlasím. Pokud Ti rodiče odmítají zajistit základní potřeby (což nechápu, ale lidé jsou zkrátka různí) asi je na řadě ospod. Příp. můžeš zkusit nějakou tu linku bezpečí, ale stejně Tě nejspíš nasměrují na úřad.

Další odpovědi
Filip84

Obrať se na OSPOD, pokud se nejsi s to s rodiči domluvit. My Tvé hárací problémy nebudeme řešit – pochop. 🤪

zjentek

Je třeba přijít na důvod jejího počínání. Třeba ti to nedělá schválně. Třeba je důvod mnohem racionálnější, třeba nemá peníze 🤷‍♂️

Bohužel mamku neznáme a tedy nevíme, jestli se na vzniklým stavu u vás doma podílí vyšší měrou než vláda této země.

https://www.y­outube.com/wat­ch?v=dO8pH3nn7_U

da ny

Mamka má vložky někde zamčené?
Píšeš, že má svoje, které POUŽÍVAJÍ. Zdá se, že je vás v rodině více. Používej je také, třeba jsou společné (pro všechna děvčata v domě).
Nechce se mi věřit, že by pro tebe hygienické potřeby nebyly přístupné.
Extra své, asi nepotřebuješ…
V některých rodinách jsou na WC nebo v nějaké skříni pro všechny ženy/dívky ve společné domácnosti.
Je možné, že ve své pubertě nedokážeš dobře komunikovat.
Jinak by ses musela obrátit na úřady a jejich pomoc. (viz Filip 84).

zjentek

A já jen doplním da ny, až budeš brát ty matčiny vložky tak si to nahraj na mobil s patřičným komentářem, PROČ tak činíš! To jen pro jistotu (nevíš, co nastane [snad nemáš takové dětství jako jsem měl já a to prosím žádné mobily nebyly a „nobody care“ jestli jsem byl týrán]).