Lurius

Máme vůbec nějaké české děsivé písně?

Nikdy jsem o žádné neslyšel, to „nejděsivější“ co jsem snad slyšel byla úvodní píseň z Kladiva na čarodějnice
http://youtu.be/ZZvu3ZOC­cGY

Nejlepší odpověď
dubraro

Ano, a mají dokonce speciální název: morytáty. Původně to byly písně o hrozivých událostech, třeba surových vraždách, které zpívali kočující umělci třeba na poutích.

Další odpovědi
Kepler

Tam to byl jen záměr režiséra, jako úvod do tehdejšího děsivého středověku. Více děsivější mi připadá skupina Ortel, Kiss, heavy metal a různé jejich satanistické odnože. Přitom si ti „hudebníci“ docela užívají života a o skutečné hrůze nemají ani šajnu.

zjentek

Tak tos MÁLO SLYŠEL! No, mě dycynky strašně děsil repertoár M. Davida, slavné to české popové hvězdy. myslím si, že s Davidem to po revoluci šlo podobně jako s kofolou – když si ZVYKNEŠ, není co řešit. Zrcadlila se zde stará pravda, že prachy se dají vydělat opravdu jakkoli, když svému nápadu věříme. (;

Ale ať nekřivdíme – další děsivé písně pak viz v repertoáru třeba P. Kotvalda či I. Csákové.

RyuzakiKate

Cokoliv ze socialistického repertoáru – Markéta Muchová, Arnošt Pátek, Michal David… :D
Řezníkova tvorba umí být vtipně děsivá, ale úplně první mě napadli Progres 2. „Neznámé nevpouštěj dál“ na mě při prvním poslechu působila celkem děsivě.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

elkon

Kepler – to máš slabou povahu, když se ti zdají vlastenecké skladby kapely Ortel děsivé. Děsivé je spíš to, proti čemu jsou zaměřené.