katušš

Mám vyhledat lékaře?

Při každé menstruaci, která mi trvá vždy 8 dní mám 6 dní z toho šílené křeče v podbřišku a zvracím aspoň 2* denně, nechci vůbec pomyslet na jídlo, ale něco do sebe musím dostat, křičím i nahlas bolestí až se rozbrečím, mám zimnici a klepavku, skoro ani nemůžu kvůli tomu chodit do školy. Ibalgin mi sice zabírá, ale není to ono. V některých článcích práveže píší, že když je nevolnost při menstruaci, tak je to normální, ale když je prý pravidelná, tak se má vyhledat lékař. Tak nevím. Menstruaci už mám 3 roky. Je mi 13. Děkuji za odpověď
Doplňuji:
A proč s oběma rodiči od dubna?

Nejlepší odpověď
zzzzz

Jdi k lékaři, lékaře se nemusíš bát, není to nic hrozného.

Další odpovědi
Michal Kole

Jo, běž k doktorovi

Od dubna to budeš mít složitější, protože budeš muset k ékaři chodit s OBĚMA rodiči.
Doplňuji:
To se zeptej našich zákonodárců.

V občanské nauce nebo v základu společnských věd na střední škole se to budete učit jak vznikají zákony.

http://www.ces­katelevize.cz/ct24/do­maci/162192-s-lecbou-ditete-budou-muset-souhlasit-oba-rodice/

anonym

Katušš, znám to. Pomohlo mi první den zůstat v teple v posteli a elektrickou podušku na břicho. První den jsem pokaždé musela na injekci a potom do postele. Dostávala jsem tehdy na to něco s papaverinem (nejspíš Papaverin-atropin, ale to už si přesně nepamatuji) a prášky. Ty mi zabíraly až druhý den. Brala jsem Spasmoveralgin.
Zajděte si k lékaři, někdy mohou být měsíčky opravdu hodně bolestivé. Nejsem zastáncem polykání tablet, ale větší stres organizmu působí bolest, než trocha „jedu“ v tabletce nebo v injekci. Na gynekologii Vás vyšetří a pomohou Vám. Trápit se zbytečně, to nikam nevede. Nebojte se toho.

casey

Urcite bez k doktorovi.
Od dubna zacne platit novy zakon o zdravotnich sluzbach. Nově totiž bude potřeba před každým vážnějším lékařským zákrokem, a zřejmě i před očkováním, souhlas obou rodičů. Vyklad tohoto zakona neni jednoznacny a zrejme je uvazeni lekare, jestli na ten ci onen zakrok bude vyzadovat souhlas obou rodicu. Vice napr. zde:
http://zpravy­.idnes.cz/lec­bu-deti-budou-muset-odsouhlasit-oba-rodice-i-kdyz-spolu-neziji-py9-/domaci.aspx?c=A120127­_122454_domaci_taj