Maartiinka

mám špatné známky,ale občas se učím.To učivo mi prostě neleze do hlavy.Občas když se učím,jde mi to ale na druhý den ve

mám špatné známky,ale občas se učím.To učivo mi prostě neleze do hlavy.Občas když se učím,jde mi to ale na druhý den ve škole to zvrtám. A taky někdy jsem líná se učit .Jak se mám donutit se učit??

Nejlepší odpověď
dj.david1234

Zkus si text opisovat do PC / notebooku.

  1. Bude tě to možná bavit víc 🙂
  2. Budeš to muset přečíst, napsat, přečíst znova v PC jestli to máš dobře.
  3. Pak si to přečti a postupně to můžeš mazat. 🙂

Hodně štěstí 🙂

Další odpovědi
Alesh

Doporučuji „exkurzi“ na pracák, jen se tam tak jít podívat na tu frontu těch lidí a představuj si, jak tam budeš jednou stát.
Další místo, které bych ti doporučil navštívit je nějaký supermarket, stoupni si tam poblíž kas a pozoruj ty prodavače a prodavačky a představuj si, jak tam jednou skončíš, budeš tohle dělat 8 nebo i 12 hodin denně za nějakých 10 tis. hrubého?!

hulk

Omezit činnosti které děláš a zabírají ti mnoho času. Vlastně jsem studentem na Univerzitě Karlově na Přírodovědecké fakultě. Já to dělám tak aby mě to bavilo. Je to sice moc obecně řečeno ale nejspíše ti pomůže když si v učení najdeš zábavu. Nebudeš šprt i když tě bude bavit se učit. Dám příklad u Fyziky. Máš se naučit vzorečky a tak si z toho uděláš srandu. Např. zlato má značku Au. Auuuuu zlato se mi ztratilo vole! A podobně :D Uvidíš že až tu knížku vezmeš do ruky a budeš si ze všeho dělat srandu poleze to do hlavy jako máslo. Nesmíš ovšem napsat tu ptákovinu přes kterou se učíš napsat do testu. Učení je zábava a zvlášť se zvířátky jako na Univerzitě :D

huxa

číst si to před spaním, po spaní (těsně) a před testem si to ještě jednou přečíst. jestli nepomůže, tak vypnout PC a učit se a učit se a učit se

registrovana

Nejlépe si najít místo, kde nebudou žádné „rušiče“ → místo bez počítače (přístupu k internetu) především.. řekla bych i bez TV, ale to zase může být pro některé dobrým prostředkem k navození náhodné neutrální atmosféry, která třeba může být při jejich učení nápomocná..Sama si rozhodni, čemu se místo učení (když se máš učit) věnuješ radši, a to potom musíš nějak odstranit.. Kamarád měl stejný problém, a když se měl učit na maturitu, nezvládl to a nedal ji. Na druhý pokus se odjel učit k babičce na venkov, kde byl odříznut od všeho, co ho doma rušilo (kamarádi, večerní akce, počítač…), a nakonec to zvládl a naučil se..

anonym

Podle toho, jak to píšeš, tak ti špatné známky zrovna „žíly netrhají“. Naučit se učit se je také jedna z podmínek, abys učivo zvládla. Každý si na to musí najít svůj vlastní způsob. Někomu se lépe učí, když u toho chodí. Jiný si podstatné věci potřebuje vypsat a potom si je zapamatuje. Další si musí učivo otrocky vtlouct do hlavy. Budeš muset přijít na to, který případ jsi ty.
Ve škole zvrtáš i to, co ses naučila proto, že si nevěříš. Jsi zřejmě zvyklá sbírat za své vědomosti špatné známky, tak zazmatkuješ, ikdyž jsi se učila.
Učíš se sama pro sebe. Ne pro rodiče, spolužáky, nebo nějakého chlapce, či kamarádky. Zkus se podívat do vyhledávače. Nejsi první, kdo tu řeší podobný problém. Dojdeš nakonec k poznání, že pokud to myslíš opravdově, tak ti nezbude nic jiného, než trvrdá dřina. Pokud to ale vydržíš, naučíš se svou metodu přípravy do školy a půjde ti to podstatně lépe. Zlom vaz.

Michal Kole

Vyráběj si různé „pomůcky“ souhrny v tabulkách, něco jako taháky – ne, aby jsi je používala při hodině.

Hlavně ať je to dostatečně, velké, barevné (barvy s rozmyslem a né přeplácaně – červené nejduležitější, oranžová, důležitější), taky typy písma – tučně důležité, kurzíva, nějaké vysvětlení např. odborného termínu

kdyby něco napiš na michal.kolesa@seznam.cz

bez různých „pomůcek“ bych neodmaturoval i když s odřenýma ušima, ale hrály tam „úlohu zdravotní faktory“

terry

Souhlasím s dj.david1234.
Pak taky by možná bylo dobré se učit častěji než jen občas.

venkovan

Klídek.
Jinými slovy – přestaň se nervovat – jsi normální člověk, protože lenost je naší devizou. Tak velkou, že jsme tak líní, že často měsíce pracujeme, vymýšlíme a zas pracujeme, abychom si třeba vyrobili mechanický kartáč na boty.
A jinak co tu ostatní píší – vyber si co ti vyhovuje. Podstata je věnovat tomu trochu času a najít si vizi proč se potřebuješ učit. Doby kdy dojička krav brala víc než účetní v zemědělském podniku už dávno skončily.

samicek333

Souhlasím s dj.david1234, dělám to samé, akorát to potom nemažu, ale ukládám si to. Takhle přehledné zápisy se vždycky hodí…