briketka10

Mám se obávat cholesterolu, který mi byl naměřen 5,29 ? Děkuji Vám za odpověď.

Je mi 50 let. Měřím 172 cm a vážím 57 kg.

Nejlepší odpověď
nnn1

"Doporučená hladina celkového cholesterolu v krvi je do 5,00 mmol/l (milimolů na litr). Hladina od 5,01 do 6,5 mmol/l je značována za zvýšenou.
Co snižuje cholesterol se dozvite zde:
www.bezhladove­ni.cz/jak-snizit-vysoky-cholesterol/

Zdroj: http://cs.m.wi­kipedia.org/wi­ki/Cholesterol

Další odpovědi
www

Obávat se nemusíš, nutné je to ale řešit s lékařem.
Zkušenost
Více ve zdroji:
Doplňuji:
Vyjmuto že zdroje
„V případě zvýšené hodnoty je důležité znát nejen svůj celkový cholesterol, ale také tzv. hladinu „hodného“ HDL a „zlého“ LDL cholesterolu v krvi.“

Zdroj: cs.wikipedia.or­g/wiki/Choles­terol

anonym

Myslím,že zas tak zvýšené to není,ael raděj bych se optal lékaře.
Vezme ti kus krve a pozná hned.Neboj se ,je lepší dříve něž pozdějš.

cochee

Pokud můžu radit, tak malinko zvednutý cholesterol řeš úpravou jídelníčku, nenech si kvůli tohoto zbytečně předepisovat nějaké léky. Pokud si necháš vzít krev u obvoďáka znova, tak ho požádej, ať ti k tomu cholesterolu požádá ještě o vyšetření triglyceridů, je to podobná kategorie. Zvedá se zase jídlem, příliš masných výrobků na talíři, zvláště uzenin, a kupodivu i pravidelným pivem například :)

briketka10

toto již jsou výsledky z krve a celkový cholesterol..

marci1

V případě naměření hodnoty výše než 5,2 se doporučuje hodnoty sledovat. Cholesterol se dá velmi lehce snížit zdravou výživou. 🙂
http://www.ule­kare.cz/clanek/cho­lesterol-pod-lupou-vite-co-presne-znamenaji-namerene-hodnoty-16394

briketka10

Děkuji všem za odpovědi a z výsledkem zajdu
za OL tento mám z neurologie a poprosím ho
o případné vysvětlení nevím, totiž, jaký je ten
hodný, nebo zlý to mi vrtá v hlavě a ať mi znovu
odebere krev :))

mosoj

Vysvětlit ti to vysvětlí, nejde jen o HDL či o LDL ale o všechny lipidy. Nicméně Tvoje zvýšená hodnota nestojí ani za řeč.

briketka10

mosoji

vážně ? moc Ti děkuju já už myslela,
že nemůžu tu mou oblíbenou majolku
aspoň k vařenejm bramborám ve slupce,
totiž hranolky si dlouho nedělám, ale
krkovičku mám ráda furt :))

gagaga

briketko, hodnota se kazde 4 roky snizuje..
nevim jak to presne napsat..mam zname lekare..kazde 4 roky si farmaceuticke firmy nechavaji delat nejake nove " pruzkumy " .., a hned o nekolik " cislicek " tu hranici " normalu " snizuji..
proc asi ?
zisk je zisk

  • iv-

briketka10

  • iv-

no je fakt, když porovnávám různý
tabulky, tak se lišej o těch několik
čísliček už teď :))