martymal

Mám se bát lanového centra?

Moje firma navrhuje zaměstnaneckou firemní akci, jejíž součástí bude návštěva lanového centra. Jsem docela nemehlo a tak nevím, co od toho mám čekat. Jak náročné to pro nezkušeného člověka je?

Nejlepší odpověď
lita85

Lanové centrum je fajn, já tam byla jednou, ještě než jsem měla mimčo a taky poprvé. Byla to sranda, není se čeho bát, protože je tam vždycky někdo, kdo na vás dohlídne a poradí :) Z holek jsem byla jediná, která nijak extra nesportovala a hodně jsme se nasmály:) Problém by byl jen tehdy, pokud máte strach z výšek:)

Další odpovědi
led

Nebojte sa, je to aj pre ´nemehlá´, vtedy je k dispozícii ´anjel strážny´ pracovník centra, ktorý sa o vás postará a istí vás. Prípadne sa postará o vašu poslednú cestu :) čierny humor.
Podmienka je, akciu s lanami absolvovať pred pitím alkoholu.

Michal Kole

Jít musíte, když je to firemní akce. Ale na atrakce snad lézt nemusíte. Lze se vymluvit na momentální zdravotní problémy. Pokud by Vás zaměstnavatel přece jen nutil a ěnco by se Vám stalo tak by měl hlavně on velký průser, protože vy jste ho upozrorňoval, že vám není dobře.

Pokud by na to nedbal Tak požadujte, aby si přivedl NEZÁVISLÉHO lékaře na posouzení vašeho aktuálního zdravotního stavu.

Robert_PM

Odpověď Kolesy opět mimo mísu…
Jděte, nic Vám nehrozí a je to legrace…

LůcaDůcaPůca

Neboj se, byla jsem se třídou v lanovém centru na Hluboké nad vltavou. Ze začátku jsem se bála ale pak to už bylo skvělí :) užila jsem si to a doufám že tam někdy budu moct jéct ještě jednou :)

terry

Jsou tam místa o různých úrovních obtížnosti. Takže si vyber tu, co se ti líbí a zvládneš.
Tyto akce jsou o tom, udržet partu a dobrou náladu. Utužuje se tím kolektiv.

martymal

Takže mě nehodí jen tak na nejhorší překážku ze všech, abych pak byl všem pro smích? To bude super,pokud mi to trochu půjde a povede se mi trefit tu správnou obtížnost, tak třeba i něco zvládnu… A prý půjdeme do Lanového centra Proud http://www.la­novecentrum.cz/cs/brno/­onas
Nebyl tam někdo, ať vím, kterým překážkám se radši vyhnout?

marjas

Určitě nebudeš všem pro smích, neboj se… Je tam většinou pohodová atmosféra, dokonce i pro člověka, jako jsem já, který tam byl dotažen napolo násilím. Chvilku jsem se „otrkávala“, ale pak mě to začalo bavit a podruhé už jsem šla dobrovolně. Jako zážitek určitě doporučuju, není se čeho bát…

martymal

Díky za podporu, pořád mám trochu nervy, ale co bych neudělal pro utužení kolektivu… Když už tam bylas, jak je to se zajištěním proti pádu? Pořád si to nějak nemůžu představit, mám v hlavě americké akční filmy a při představě mojí osoby visící někde za ruce docela šílím… 😉

lita85

Viset za ruce 😁. Ty jsi vážně expert. Jsi jištěný lanem, takže i pokud spadneš, tak vlastně nespadneš, jen tě pomalu pustí na zem. Rozhodně si vyhoď z hlavy všechny americké akční filmy, protože ty jsou hodně často velmi přehnané a nemají se skutečností moc společného…

martymal

Jištěný lanem? A to mám to lano kde, okolo pasu? Nebo pod ramenama? Vážně nejsem žádný extra sportovec a můžu říct, že mě to pořád děsí. Díval jsem se i na nějaká videa na internetu a to lano jim šlo někde od pasu, přišlo mi že velmi blízko citlivých partií chlapa, což mi na morálce nepřidalo…

lita85

Já z tebe leknu… Jasně že ani jedna z možností, kterou tady popisuješ. Každý z účastníků má na sobě speciální „sedák“, který se připoutá kolem pasu a kolem stehen, aby z něho nyvypadls a navíc zajišťuje stabilitu, protože je uprostřed těla. A až na sedák se připevňuje jistící lano.
A o své citlivé partie se bát nemusíš, sedák navhrovali chlapi 😁

martymal

No dobře, tak už asi nebudu tak šílet a dám tomu šanci… A kde ten sedák seženu? Mám si ho někam zajít koupit, nerad bych to pak musel absolvovat bez něho… Vypadám asi jako idiot, co?

Ale díky za upozornění, že se nemám čeho bát v citlivých mužských partiích. Přecijen bych rád měl děti a už mi tím směrem směřuje i vztah, tak bych nerad oslaboval své šance…

lita85

Sedák i všechno ostatní potřebné vybavení zapůjčí ochotně na místě, oni totiž taky nechtějí, aby se jim tam někdo zranil… Už se toho prostě a jednoduše nebojte a dejte na mě, bude to všechno dobré a zvládnete to, jste přeci chlap, ne? 😉

martymal

Tak já už toho teda nechám a svěřím se ve středu do rukou odborníků, ať se o mě postarají. Je pravda, že oni by asi nechteli, aby k nim do Lanového centra musela leťet záchranka pro nějakého nemotoru, kterého pustili nahoru.
Díky za uklidnění, teď to myslím zvládnu…

martymal

Díky za ohlasy. Nějak ale nevím, co mám čekat. Jsem docela nemotora a nerad bych si něco udělal, pád z velké výšky není zrovna věc, co by mě lákala. Díval jsem se na různá lanová centra, očividně je tam nějaký systém zabezpečení, ale nevím, jak to funguje. Kdo z těch, co tam byli, mi může popsat, jak to „fungovává“ 😁?