Achilles

Mám problémy s tím,že moc nerozumím německému poslechu.

Za 4 roky dělám maturitu a do té doby bych chtěl perfektně hovořit a rozumět německy. Poradili byste mi prosím, jak často mám trénovat s poslechem, případně jaké německé rádio si mám naladit?

Nejlepší odpověď
Monyszek

Já jsem často sledovala třeba německý kanál – jakýkoli RTL a podobně. Ve škole mi to hodně pomohlo a poslechy jsem zvládala na výbornou bez nějakých problémů.
Žádné německé rádio neznám, ale zkus najít nějaký film v německém jazyce, cokoli. Existuje určitě i nějaké CD, kde budou poslechy.
Doplňuji:
Můžu ještě doporučit, aby jsi při poslechu měl maximální ticho a plné soustředění, nemysli na nic jiného. To aspoň pomáhá mě..

Další odpovědi
anonym

Nět Internet?
Tak já si zadala do vyhledávače německy vysílající rozhlasové stanice a objevilo se krom jiného toto:

Rozhlasové stanice Praha 10 – Firmy.cz

Kategorie Rozhlasové stanice Praha 10 … Provozování německého televizního a rozhlasového vysílání. … Provozujeme rozhlasovou hudební stanici. … Provoz rockové regionální rozhlasové stanice vysílající na 95,3 FM.

www.firmy.cz/Re­mesla…sluzby/Rozhlasove-stanice/kraj…

Pokud to má být kvalitní příjem a dobrý poslech, tak bych volila tuto možnost.

honza19hk

pochybuji,že by jsi na obyčejném rádiu chytil v ČR němce.To spíš na TV.

Chytit by se dali i německé stanice ale musel bys mít vojenskou vysílačku kde je mnohem větší rozsah frekvencí a to i zahraničních.Já na ní dokážu naladit i rusy.

pusinka50

Kup si poslechové výukové CD, DVD s doprovodným textem. A chce to šrotit co nejvíc slovíček a učit se časování sloves.

zzzzz

Já se dívala na německé filmy s českými titulky.