Avatar uživatele
anonym

Mám právo na byt, a kolik případně manželce vyplatit?

Půl roku před svatbou jsem si vzal 400tis. ůvěr na byt,který stál 200tis.Manželka byla v registru dluž.tak nemohla ani ručit.Přesto jsem napsal polovinu na ní.Z druhý poloviny proběhla rekonstrukce bytu a poté jsme se vzali.Nyní se chce rozvést a vyplatit mě.Nemá ale z čeho,stále žijeme společně a o 3letou dceru se střídavě staráme.Přemýšlím že vyplatím já jí a byt si nechám.Myslím že má nárok jen na polovinu bytu a to z ceny v době koupě před rekonstrukcí,tedy 100tis.Chceme střídavou péči.Nyní ale vyhrožuje,když budu chtít byt Já,nebude souhlasit se střídavou a soud nechá dceru i byt jí.5 let platím ůvěr a 15 ještě budu.podle mě nemá s manželstvím nic společného.Musel bych jí vyplatit polovinu ze splaceného ůvěru v době manželství,i když byla na mateřský?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? anonym před 4041 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Z uvedeného zatím jen dvě zásadní poznámky.
1) Majetek nabytý před uzavřením sňatku se nezahrnuje do BVM (bezpodílového vlastnictví manželů). Pokud jsi 1/2 převedl na ni, lze na to poukázat při následném vypořádání majetku a doložit to listinnými důkazy.
2) Střídavá nebo společná péče už dnes není podmíněna souhlasem obou manželů, protože soudy konečně správně nadřazují zájmy dítěte na účelové a mstivé pózy jednoho z rodičů.
Vyplatí se vzít si dobrého advokáta a pokud jsi ji dokonce vytáhl z dluhů, má smůlu a rozhodně se nenech vydírat dítětem.
To bývá poslední zoufalá zbraň ypočítavých a zhrzených matek.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Urcite ji musite vyplatit polovinu ze spalceneho uveru. I kdyz byla na MD. Byla preci kvuli vasemu spolecnemu diteti , spolecnemu rozhodnuti ... musel by jste ji ale vyplatit , i kdyby byla doma sama , nezamestnana ... nemate predmanzelskou smlouvu , tak musite platit.
-iv-

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony