krtek

mám pracovní úraz a smlouvu na dobu určitou. Můžou mě propustit jakmile mi skončí smlouva a já budu stále marodit?

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Ano, tvůj pracovní poměr skončí dnem, který je uveden v pracovní smlouvě na dobu určitou (v případě, že zaměstnavatel nehodlá smlouvu obnovit popř. dát na dobu neurčitou) a to bez ohledu na tvou PN.

Další odpovědi
ivzez

Ne, zaměstnavatel Vám v době nemoci nemůže dát výpověď (propustit Vás).

Ovšem v tomto případě o propuštění (tím by byla výpověď) nepůjde.

Pracovní poměr uzavřený na dobu určitou sjednávají obě strany dobrovolně.
Ani jednu ze stran nezavazuje k jakémukoliv pokračování (uzavření nové nebo prodloužení původní pracovní smlouvy).

Jestli se se zaměstnavatelem nedohodnete jinak, skončí Váš pracovní poměr uplynutím sjednané doby.

___
Na nemocenské budete mít nárok až do konce nemoci nebo do konce podpůrčí doby (podle toho, co nastane dříve).

Veškeré nároky plynoucí z pracovního úrazu budete muset uplatnit prostřednictvím bývalého zaměstnavatele.