Pizzi

Mám pozemek, na kterém je dlouhá léta žumpa sousedů. Nyní chtějí postavit na tomtéž místě čističku odpadních vod.

Dobrý den. Mám pozemek, na kterém je dlouhá léta žumpa sousedů. Nyní chtějí postavit na tomtéž místě čističku odpadních vod. Návrh zněl na zpoplatněné věcné břemeno. Kolik můžu chtít peněz, jedná se cca o 80 m2 a manipulační plochu. Děkuji.

Nejlepší odpověď
Pájo

Pokud se na Váš pozemek neváže věcné břemeno, ani nemusíte stavbu nové čističky povolit. Vám tam však čistička nevadí, takže jde o to, abyste se rozumně domluvili. Nápad se zpoplatněným břemenem je dobrý, jen si dobře promyslete, co bude ve smlouvě… hlavně podmínky placení a způsob vrácení plochy do původního stavu po instalaci čističky do pozemku (předpokládám, že čistička bude pod zemí). Pokud snad nad čističkou bude nějaká nástavba, dohodněte způsob a interval údržby. Tzn. nechejte si smluvně potvrdit, co tam přesně příjde.

Zeptejte se souseda, jakou částku by akceptoval – kolik nabízí – a z toho výjděte. Pokud Vám to příjde málo, budete dál jednat