Retko

Mam pouzivat diakritiku v ceskych nazvech v anglickem textu??

Pisu trosku formalnejsi text… Jedna se napriklad o nazvy ulic. Text je jinak cely anglicky.

Diky

Nejlepší odpověď
Dochy

Můj názor:
Záleží na situaci. Pokud podle toho textu maj hledat v české mapě, pak jednozačně i s diakritikou. Že to nedokážou vyslovit.. no a co, to nedokážou správně vyslovit ani když je o tu diakritiku ochudíš.
(ale já nejsem jazykofil)

Další odpovědi
ivzez

Chtělo by to přiblížit ten text, k jakému účelu má sloužit.

Někdy je vhodnější diakritiku vynechat, jindy naopak zachovat
(do závorky připojit výslovnost a – je-li to možné – přibližný překlad).

Např. v průvodci nebo v adresách bych psala přesné názvy.

gecco

Ne…
😉

lexx

samozřejmě že používat…ať se kluci, děvčata anglický náš jazyk naučí, s námi se též nikdo ne-se-re, umíš ? umiš. neumíš ? tak zametej nádraži

talka

Napsat to lze, ale kdo to přečte?

arygnoc

určite nie.
dodržiavajte zákonitosti jaszyka, v ktorom publikujete.
možno uviesť pôvodný text v zátvorke (podobne ako inú znakovú sadu, ako je napr. znenie v azbuke, ale v tom prípade i s výslovnosťou).

😉

bolak

Podle mě ne. A ještě ono záleží na tom.. Podle mě, když je to třeba něco jako slohovka, tak bych to psal normálně bez diakritiky, protože když to píšeš anglicky třeba pro učitelku angličtiny, tak ta ví o co jde. Pokud bych psal text který se má někde číst veřejně, nebo pro někoho pro koho vím že je důležité aby to uměl správně vyslovit, tak bych to napsal též bez diakritiky, ale vedle toho v závorce foneticky tak aby to uměl vyslovit (např. „peacha“) .