ondra07

Mám podat trestní oznámení?

Byl jsem podveden a od podvodníka znám jen číslo účtu. Myslíte, že mám podat tr. oznámení a že ho policie nějak najde? Myslím si, že se tomu ani nebude věnovat.. Jde jen o pár tisíc korun.

Co myslíte?
Doplňuji:
To, že je ten tr. čin definován škodou nad 5000 Kč, je myšleno jak?
Pokud podvodník podvedl třeba 5 lidí za 10 000 Kč nebo pokud podvedl jen jednoho za 2000 Kč.. tak co je trestný čin?

Nejlepší odpověď
anonym

Trestní oznámení podej – případně si zjisti, zda takto poškozených není více, trestný čin je definován škodou nad 5.000,– Kč.
Doplňuji:
Pokud dotyčný podvodem udělal škodu za více, než 5 kKč celkově (tedy např. připravil 10 lidí po 500,–).
Proto jsem psal, aby ses zajímal, zda už TO podáno je – a případně se k němu připojil.

Další odpovědi
anonym

Ve výjímečných případech ti dá banka adresu. První krok je zajít do své banky, doložit platební transakci a banka může bloknout platbu a taky požádat o vrácení částky banku, kam byla částka směrovaná. PČR se zabývá veškerými podněty.

vertigo

Pokud jste si objednal zboží (službu) a platil kartou, máte kliku, a peníze Vám vrací banka. Jedná se o službu „chargeback“. Více např. zde:
http://gitt.us/263487

Doplňuji:
http://x.co/4rsth

badisko

Jasne ze ano .....ale predtim se rozbehni hlavou proti zdi … kdyby kazdy byl tak chytry jako Ty a pak tim zamestnaval policii …ktera opravdu ma lepsi veci na praci nez blb** … jak pises onic neslo jen o par tisic …