tony2412

Mám O2tv a odešla mi televize, funguje u O2 i smart televize?

Něco jsem se dočetl na netu, ale snad funguje jen u Samsungu, tak nevím…máte s tím někdo zkušenost?/// Mate mě co jsem našel na netu! Televizní operátor ovšem nově připravuje aplikaci pro Smart TV Samsung a chytré televizory LG. V přípravě je zároveň aplikace pro Smart TV vybavené operačním systémem Android TV a multimediální centrum Apple TV. Konečně tedy bude možné sledovat IPTV televizi O2 TV na obrazovce televize zcela bez set-top boxu, který je nutné zakoupit nebo pronajmout.

Vedle sledování TV programů tak zajistí aplikace O2 TV pro chytré televizory (Samsung, LG…) i všechny funkce, které jsou dostupné v rozhraní běžné O2 TV či mobilní aplikaci. Těšit se můžete na posun v čase až o sedm dní zpět, přetáčení TV pořadů, nahrávání nebo na přehledný televizní program (EPG). Samozřejmostí je podpora O2 videotéky s nabídkou cca 2000 filmových titulů.

Nejlepší odpověď
Edison

U O2TV jde snad jen o to, že TV je pouhý zobrazovač, neasi… Pokud máš O2TV krabičku a máš ji do TV připojenou HDMI kabelem, bude fungovat jakákoli TV s HDMI. Jediná věc, co mě napadá je ta, že pro některé TV OS můžou existova O2TV appky. Ale as vlastní funkčnost to nemá absolutně žádný vliv.

Další odpovědi
aliendrone

Moc nechápu otázku – co myslíš tím „smart televize“ (v kontextu, že ti odešla TV)? Pokud vím, tak O2 TV můžeš sledovat na jakémkoliv zařízení s připojením k netu, třeba i v mobilu nebo tabletu, musíš jen mít appku. :)

Pokud ti jde o pouštění TV programu z mobilu na TV (která ho zobrazí), tak potřebuješ patřičný HW – typicky „Chromecast“. Vážně nechápu, na co se ptáš.

Dodatek:
POŘÁD nechápu na co se ptáš v souvislosti s tím, že ti odešla TV. Pokud je TV (zařízení) nefunkčí, tak si na něm NIC nepustíš, no. A je fun, nakolik „smart“ bude nebo ne.

Pokud jde o přímou podporu televizí pro přenos/zobrazení přímo z mobilu na TV, tak je to pochopitelně věc podpory TV zařízení. U těch, které jí nemají se to řeší právě „chromecastem“ (taková malá wifijebka za něklik stováků, která se zapojí do HDMI v TV). Takže ti stačí mobil spárovat s chromecastem a hned máš na TV to samé co na mobilu. Včetně všech vymožeností. To první i to druhé ti je ale je prd platné, když ti TV nejde.

Takže ZNOVU – na CO se ptáš?

mosoj

Samozřejmě. Aby jsi využil "smart musíš mít TV napojenou na internet!! Aby jsi měl O2Tv musíš mít jejich router. Ten samozřejmě umožňuje i připojení na internet. Nicméně TvO2 a internet jsou dvě samostatné služby, které musíš mít u O2 aktivovány a platíš za ně. Pokud ti jde jenom o to, zda TV smart funguje na TVo2,ak samozřejmě ano. Prostě pro iptv musíš mít připojenou Tv na internet pro TV o2 ne, byť musíš mít jeji router.

anonym

Vykašli se na celé přehypované O2TV jsou tu daleko lepší a výhodnější IPTV služby, konkrétně třeba LEPSITV.cz nebo KUKI.cz viz srovnání podle parametrů zde http://nejlepsi.tv/

S LepsiTV i kuki.cz zkušenost už mám, obojí se do smart tv instaluje jako aplikace. Pokud máš operační systém Android TV (tj. Philips, Sony, Sharp, TCL, Toshiba, Thomson, Metz, …) nebo Tizen OS (tj. Samsung) bez problémů dohledáš jejich aplikace přímo v katalogu a pokud je TV připojena k internetu (je fuk od koho) můžeš hned sledovat a přehrabovat se v archivu.

O2TV předražená služba spíš pro lidi co si výhodnější možnosti ani neumí najít a nezbývá jim než skočit po tom prvním o co jim cinkne do nosu. Výhodné to prostě není.

Edison

Mosoji, aplikace v chytrých TV jsou jen druhotná služba, v zásadě nesouvisející se samotnými službami. Ty aplikace v žádném případě nenahrazují tu chytrou krabičku od O2TV. Výhoda UPC je ta, že šíří plnohodnotnou kabelovou televizi, která je zpracovávána tunerem televize. O2TV dělá něco poobného, ale má to na IP protokolu. Problém je, že plnohodnotně to dovede zpracovat jen ucelený přístroj, tedy ta krabka. Appka v bedně toho fak tolik neumí, na to TV nemá odpovídající procesor/vypo­četní výkon.

anonym

citace „Problém je, že plnohodnotně to dovede zpracovat jen ucelený přístroj, tedy ta krabka.“ .. tohle není pravda vůbec, nesmysl. Ten přístroj co ti dodávají není nic jiného než operační systém na jednoúčelovém hardwaru který bys měl jinak v chytré televizi a nad ním běží aplikace kterou bys jinak instaloval přímo do TV je to téměř identické a má to stejné reálné možnosti.

anonym

zkrátka buď máš chytrou TV a v tom případě použiješ aplikaci nebo nemáš chytrou TV a v tom případě si mušíš tu jinak zbytečnou krabici.

Edison

Aliendrone, já předpokládám, že má O2TV krabici (modem, STB…). Z ní to leze nejspíš HDMI. TV v zásadě internet nepotřebuje. Appky pro O2TV nejsou totéž, jako ta krabice. A chromecast je zase něco naprosto jiného. To udělá z běžné TV s HDMI NĚCO JAKO chytrou TV s několika appkama, co mívaj smart TV. Výhodou smart TV je, že tam lze appky doinstalovat. Chromecast neznám, bo ho nepotřebuju.

anonym

Upravím tu informaci ohledně chromecast … přestav si chromecast jen jako program který na pozadí v televizoru naslouchá a čeká až mu pošleš třeba z telefonu odkaz, on ten odkaz na video z původního zdroje začne streamovat, tedy dál už nezávisle na tom telefonu. O ničem jiném to není. Uživatelsky se to pak projevuje tak, že máš v mobilní aplikaci ve video přehrávači takovouto ikonu (třeba v youtube aplikaci nebo mobilní aplikaci ivysílání namátkou) viz náhled https://bit.ly/2Y0nvP3 a když na ní klepneš video se přesune z telefonu na televizor a tam pokračuje ve stejném čase v přehrávání. Pokud se s telefonem vzdálíš, pokračuje v přehrávání dál, není na tom telefonu závislý, přesto že ten telefon je schopen řídit přehrávání videa poku je ještě v dosahu (seekovat, měnit hlasitost tv a tak podobně) … jak můžeš vědět že to nepotřebuješ když nevíš co to dělá ? Když to zjistíš třeba by se ti to hodilo … najednou z telefonu totiž získáš takový chytřejší ovladač televizoru, aplikace nemusíš mít nutně v televizoru pokud je máš v telefonu a můžeš z nich takto snadno přehrávané video na TV přesměrovat, má to své praktické výhody.

anonym

elegantní na tom je právě to, že abys takhle z mobilní youtube aplikace přesunul video na TV nepotřebuješ mít tu aplikaci na TV vůbec nainstalovanou, takže TV může být relativně hloupá pokud má chromecast / miracast prostě elegantně využiješ toho že máš chytrý telefon a přehráváš z videa na TV přímo z mobilních aplikací.

anonym

samozřejmě existuje i chromecast ve formě hdmi donglu, ale to je dnes už myslím zbytečnost když je součástí každé smart tv platformy jako softwarová služba.