saidlikmx

Mám nárok na vrácení peněz ?

30.5.2013 jsem ukončil studium maturitní zkouškou, od 16. září 2013 jsem zaměstnán. Bylo mi řečeno že mám nárok na vrácení jistých peněz za ty tři měsíce co jsem byl nezaměstnaný. Mohl by mi to někdo prosím celé objasnit? Děkuji moc.

Odpovědi
Hamon

Tipuju, že půjde o přeplatek na daních. S tím si poradí účetní tvého zaměstnavatele. Pokud jsi teda podepsal ono čtyřstránkové růžové prohlášení.

ivzez

Zajděte za mzdovou účetní, pokud jste ještě nepodepsal, podepište u ní prohlášení k dani ze mzdy (to je legální, podepsat prohlášení lze i zpětně) a rovnou požádejte o roční zúčtování daně z příjmu. Žádost musí zaměstnavatel mít nejpozději 15. února.

lota

Něco o daňových přeplatcích je tady: http://poradna­.aktualne.cen­trum.cz/za-jak-dlouho-vyplati-danovy-preplatek/. Je to sice trošku jiná situace, ale v odpovědi je hodně informací.