Avatar uživatele
anonym

Mám moc povinností?

Ahoj, je mi 13 let a zdá se mi, že mám hodně povinností. Co si myslíte? Je to moc, akorát, nebo snad málo? Někdy je všechny nedělám, ale většinou jo.
Sama si chystám snídaně, svačiny a večeře. Výjimečně dělám oběd. Svoje špinavé nádobí dávám do myčky, špinavé prádlo do koše na prádlo. Skládám si svoje vyprané oblečení a schovávám ho. Tyhle věci nejsou moc povinnosti, to dělá asi každý, ale radši jsem to napsala. A teď už ty opravdové povinnosti. Každý den musím jít do schránky pro noviny a letáky. Po snídani vyklidit celou myčku a dát tam svoje nádobí od snídaně. Hodinu číst, vyluštit aspoň 3 sudoku, cvičit aspoň 1 denně cviky na křivá záda. Někdy luštit křížovky a další věci nebo (výjimečně) se dívat na televizi. Pro někoho jsou některé z těchto věcí možná zábava, pro mě ne. Dále jednou týdně vyčistit rybkám akvárium (vyměnit vodu, utřít stěny – skla zevnitř), utřít prach v mém pokoji a vysát tam. Zamést kuchyň, umýt umyvadla (v koupelně a na záchodě) a pračku. Jednou za 2 týdny vyčistit klec křečkovi, vytřít kuchyň a převléct si postel. Utírat stůl a desku na kuchyňské lince když jsou špinavé. Někdy dát prádlo do pračky a zapnout ji (pereme jednou týdně, většinou to dělám já, ale někdy maminka). Někdy pověsit vyprané prádlo (někdy maminka, někdy spolu). A někdy ho posbírat (sundat ze šňůr z balkonu), vždycky vzít si to svoje, poskládat a schovat. Někdy zalít kytky. Výjimečně dělám i jiné věci, většinou ale ne. Co myslíte, je to moc, málo, nebo akorát? Díky za odpovědi. Adélka

Zajímavá 0 před 1348 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Pořád čekám, kdy vyjmenuješ nějaké ty povinnosti. Toto vše jsou běžné věci, které dělá snad každý a k tomu má ještě nějaké ty povinnosti. Zkus se zamyslet nad sebou, nad rodiči. Co všechno musí zajistit rodiče aby se ti takto žilo?

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?Mc Merkurion Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kelt

Nějak v tom máš zmatek a mícháš všechno dohromady. Jedna věc je pořádek, úklid, prádlo. A máte zvířátka – křečka, rybička, tak ať nezdechnou ve špíně. Ale čtení, sudoku a cvičení nejsou povinnosti, ale prevence. Cviky ti doporučil doktor, čtení asi učitel a sudoku tě zřejmě baví. To není povinnost. Za 10 let se ti to bude hodit v manželství.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kepler

Myslím, že je to dobrý trénink na samostatný život. Ten se totiž skládá ze samých povinností. Jen si dej pozor, aby sis ponechala dost prostoru pro odpočinek a sociální styk s okolím. Pokud máš pocit, že tě rodiče přetěžují, tak jim to řekni. Pokud jsou rozumní, tak tvé argumenty uznají.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

Zkus taky udělat něco pro druhé megí, vždyť děláš všechno jen sama pro sebe. Nech se inspirovat slavnými děvčaty, mrkni třeba na GRETU…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
da ny

Na chodu domácnosti se má podílet každý její člen podle svých možností
a schopností. Je to zátěž přiměřená. Povinností málo.
Naše ročníky doma měli povinností více. Byli jsme hodně venku, na hřištích. 2× týdně zájmové mimoškolní aktivity. Organizovaná zábava (skauti nebo pionýři).
Musím přiznat, že jistě mnoho tvých vrstevníků (i těch starších) nedělá doma téměř nic. Jen se vezou, sedí u her a počítačů, bez valných aktivit, zájmů atp. Maminky otročí jako služky dětem (někdy i jejich otci).
Máš přehled, víš, co se dělá a je třeba doma dělat. Budeš si umět poradit, až přijde více povinností a větší zátěž. Nebude z tebe znuděná, otrávená „nicka“.
Zasloužíš si pochvalu! :)

Upravil/a: da ny

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

To jsou běžné věci.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Mc Merkurion

.. hele zjentek, bejt tebou, tak se krotim, aby Emma nežárlila …

před 1347 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Mc Merkurion

… proboha, jestli je pro tebe sledování tv a luštění sudoku povinností, tak máš v hlavě asi pěknej zmatek …

před 1348 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek