Lukáš Rusek

Mám kašel asi 3,5 týdnů co mám dělat?

Mám kašel už asi 3,5 týdnů. Nejdříve to byl kašel suchý pak přešel ve formu vlhký s vykašláváním hlenů. Pak se postupně zlepšoval až skoro vymizel. Pak jsem začal mít teplotu znovu jako předtím s tím suchým kašlem. Teď jen kašlu normálně prostě ani hleny nic… A je to neustálé. U doktora jsem byl když jsem hlenil. Nic mi nenašli v krčním výtěru. A teď ten kašel přetrvává sám ale pouze kašel bez hlenů.

Nejlepší odpověď
Edison

Když nic nenašel dochtor, tak jeď do Pelhřimova… Proboha, tak za dochtorem snad zajdu znova, ne? To je takovej problém tam zajít a říct, že potíže přetrvávaj a další popis subjektivních obtíží?

Další odpovědi
Ametyst

Priessnitzovy obklady jistě pomůžou.

ivzez

Nehledat „rady v internetu“ a zkusit jiného lékaře.

Dochy

Pokud jsi prošel nějakou virózou nebo něčím podobným, může tě kašel trápit pár dalších týdnů než se vše zahojí… Můžeš se zkusit v lékárně zeptat co by Ti doporučili na úlevu.

orwell

Nabízím několik rad a možností:

  1. hlavně přestat kouřit – to v každém případě!
  2. nedělat nic a spolehnout se na přírodu, mocnou to čarodějku.
  3. navštívit lékaře a dožadovat se pomoci prostřednictvím vědy lékařské.
  4. navštívit nějakého léčitele či babku kořenářku (s příslušným finančním obnosem) a dožadovat se pomoci prostřednictvím věd šamanských.
  5. nastudovat si ze všech možných pramenů (vč. internetu) všechno o kašli a léčit se dle vlastního uvážení – on ten kašel mezitím obvykle vymizí sám.
  6. zajít rovnou do lékárny a zakoupit jeden z „miliónu“ přípravků proti kašli. Je celkem jedno jaký, protože budeš kašlat dál, jenže s pocitem, že jsi pro to něco udělal. Raději bych tam nežádal o radu, protože ti prodají ten nejdražší.

Tak vidíš, na výběr je toho hodně, záleží na tobě. Závěrem bych ještě poznamenal, že kašel je sviňa a zbavit se ho může trvat klidně měsíc či dva, ba i déle. Já úspěšně chrchlám (zejména v noci) už cca 20 let a pořád ještě žiju! Podotýkám, že jsem celoživotní nekuřák – přesněji řečeno nekouřím už od 8 let.
Blbé je, že dlouhodobé kašlání škodí srdci. Je to jako když opakovaně šlapeš čerpadlu na hadici a prý se po delší době u těchto lidí obvykle vyvine srdeční vada. Takto mě poučil jeden lékař a ještě dodal jaká, ale to už si nepamatuji.