Klarisa

Mám jít k soudu a nechat si zvýšit alimenty?

Moje 3 děti studují,jedno na vysoké škole a už 8 let dostávám stejné alimenty,chtěla jsem si je zvýšit když děti šli na střední školy,ale můj bývalý vyhrožoval,že mě vyhodí ze svého bytu nebo mi dá velké nájemné apod.Peníze mi vlastně nedává už 4 roky,co dcera je na výšce,protože jí dává měsíčně 3 tisíce a tím pádem je to smazané,protože výška alimentu je 3 tisíce na všechny děti.Jenže ted jsem na tomvelmi špatně,moje výplata byla 400kč,protože jsem na nemocenské kvůli nádoru a chci si zažádat o invalidní důchod,což bude trvat dlouho.Nemám ani životní minimum a nevím co dělat,protože nebudu mít na školu pro děti a ani na obědy pro ně.S bývalým manželem se nedomluvím a i kdybych šla k soudu si o alimenty zažádat potáhne se to dlouho a já potřebuji peníze hned.Mám jít na sociálku se poradit?Dědic­tví,které jsem měla jsem dala do manželova bytu,aby mohly děti slušně bydlet,zařídila jsem celý byt a když jsem chtěla něco proplatit záchod a lino, bývalý muž mi odmítl dát peníze a kdybych umřela všechno mu zůstane.A ted lituji,že jsem to udělala,nečekala jsem,že onemocním.Přitom můj bývalý má stále přístup do bytu,sedne si na novou sedačku,dívá se na mou televizi a chodí na záchod a odejde,kdy chce.Vyměnit zámek nemůžu.Musím poslouchat a mlčet,není divu,že jsem nemocná,když to trvá 9 let.Nemám soukromí ani klid.Nemám kam jít.Moje dcera,která je na vysoké škole nechce otce ani vidět a do konce života s ním nepromluví jaký je sobec.Za chvíli ztratí všechny děti tímto svým jednáním,přitom peněz má dost,dokonce má přítelkyni,s kterou je jen kvůli penězům.

Nejlepší odpověď
kropitko

Samozřejmě si o zvýšení výživného zažádejte,jasně,že to bude chvíli trvat,ale určitě to stojí za to,i když ve vašem případě,že je zde možnost,že manžel bude vyvádět,tak nevím,když se před ním nemáte ani kam schovat,k tomu nemoc..to se zvládá i zdravému člověku špatně.Šance na zvýšení výživného i zpětně tři roky je vysoká,soud určitě přihlédne k tomu,že jste nemocná a nejste schopna se o děti finančně dostatečně postarat. Určitě také soud přihlédne k tomu jak žije váš bývalý.Ale musíte to zvážit,já vašeho muže neznám,aby pak nedělal peklo apod…ten můj dělá,ničí mě to a to je několik km daleko

Další odpovědi
standa

  1. VÝŽIVNÉ
  • tady je to úplně jasné, jak již bylo řečeno, podejte OKAMŽITĚ návrh na úpravu výše výživného
  1. BYDLENÍ
  • z otázky není úplně zřejmé jak byla po rozvodu vypořádána otázka bydlení
  • byt je v osobním vlastnictví exmanžela a vy jste zde v nájmu ? máte uzavřenou nájemní smlouvu?
  • předpokládejme tu horší variantu, že exmanžel byt vlastnil ještě před manželstvím, takže po rozvodu tento byt nespadal do SJM a vy jste s dětmi v bytě zůstala v nájemním vztahu uzavřeném ústní dohodou

DOPORUČUJI:

1. podat k soudu (nezávisle na výše zmiňovaném návrhu na zvýšení výživného) NÁVRH NA ÚPRAVU PODMÍNEK BYDLENÍ PO ROZVODU

  • v tomto návrhu svými slovy popište faktický stav věci, neexistenci nájemní smlouvy, porušování práv nájemce ze strany exmanžela, atd., atd.

2. POkud si nebudete s přípravou návrhu této žaloby jistá, tak se obraťte na nejbližší advokátní kancelář…, jsem si jist, že vám poradí a nebude to stát žádný ´majlant´

HODNĚ ŠTĚSTÍ !!

kočíčí

Souhlasím s kropítkem

Zdroj: kočičí