Avatar uživatele
rebel69

Mam exekuci, platim a bydlim u přitelkyne…vzkaz od pravnika.

už jsem psal na tuhle otazku,,.volal mě pravnik,a řikal že exekutor nema povinnost vstoupit do bytove jednotky kde nemam trvale bydliště a brat věci někomu co nejsou moje,.ja tam nemam trvale bydlisko,,.u při­telkyně přespavam jen na noc,.Tak kdo ma pravdu,,.-odpovědi.cz..nebo pravnik jak mě psal,.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4969 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
kropitko

povinnost ne,ale možnost má a pokud to bude magor,tak to udělá,to mi věřte,vím to z vlastní zkušenosti.....taky tloukl u přítele na dveře a chtěl sebrat věci dokonce jeho otci…

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Michal Kole

Exekutor může vstoupit KAMKOLIV, kde se DOMNÍVÁ, že má dlužník svůj majetek.

Exekutor NEMÁ povinnost zkoumat čí věci zabavuje.

Taky nechápu proč nedají do zákona to zkoumat. Sice by s tím bylo víc práce, alespoň by pak skutečný vlastník nemusel potupně dokazovat že je něco jeho, když třeba na účtence z marketu netisknou jména. nebo už účtenku nemá, protože věc už má víc než 2 roky a záruka už je prošlá.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
standa

Na tuto otázku jsem částečně odpověděl v předchozí otázce

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/mam-exekuci-platim-a-bydlim-u-pritelkyne-kde-nemam-trvaly-pobyt

Jen potvrzuji, že exekutor není při výkonu rozhodnutí vázán pouze trvalým bydlištěm dlužníka… viz ustanovení § 325a, 325b občanského soudního řádu.

Doporučuji se s exekutorem spojit a předejít tak nežádoucím situacím, ke kterým je exekutor oprávněn.

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/osr/cast6h5­.aspx

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Gollumek.88

exekutor může přijít a vzít věci tam, kde máš trvalé bydliště ovšem bez ohledu na to zdali jsou tvoje nebo ne (ale jen na tom trvalym bydlišti). Alespoň takovou informaci mám z hospodářský k.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek