Mam exekuci, platim a bydlim u pritelkyne kde nemam trvaly pobyt

prosim vás poradte mě,,mám exekuce,,strhavaj mě to z duchodu 2500kč,pochazim z Rokycan zapadni čechy kde mam trvale bydliště na městskym uřadě,,ted bydlim u přitelkyně v Chomutově,,sever,čechy,,nemam tam žádne bydlišče ani přechodni,.pouze na schrance prijměni kuli poště,.Přitelkyně ma strach že přijde exekuce a veme ji elektroniku atd,,vše si pořidila na sve uvěrove zplatky,.moje tam neni vubec nic,,akorat hadry co nosim,.ma strach že ikdyž mě strhavaj z duchodu 2500kč,tak muže exekutor přijit,.Prvni otazka,,muže exekutor přijit do ciziho bytu z podeřzenim že tam sem?I když jsem v cizim byte o 200km daleko?Dalši,,přitelkyne by chtěla sepsat všechny věci co si koupila sama,,atoma skoro celej byt,kam se ma obratit a sepsat že vše je ji a ne moje.Ja fakt tam pouze bydlim a nepřispěl jsem na žadnej počitač,,domaci kino,,elektroniku atd,.všechno je jeji,.děkuji moc,jsem bezradnej,a čekam na odpověd.kam se obratit.-
Doplňuji:
ale jak muže přijit do ciziho bytu a vylomit zámek,.kde ja nejsem vubec hlašenej a exekuci platim z důchodu,...

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Vlastně jsem vám odpověděla u minulé otázky,pokud bude mít exekutor z čeho brát,tak vás pravděpodobně nechá na pokoji,ale vzhledem k tomu,že si chcete nechat zasílat důchod složenkou,tak klidně dorazí i k vaší přítelkyni. Pak bude záležet na tom,jak se s ním domluvíte,ale upozorňuji vás,že je schopen vaší přítelkyni vše zabavit a ona pak bude muset složitě dokazovat,že je vše její.

opět na vás apeluji,řešte to!!!

Další odpovědi:

Zlatý

Exekutor (ať již soudní či soukromý) je v podstatě SOUDNÍ ÚŘEDNÍK s vysokými pravomocemi...

Tyto pravomoce sahají tak daleko, že v odůvodněných případech*) může exekutor vstupovat i do tzv. cizích bytů.

*) těmi odůvodněnými případy jsou situace, kdy lze nějakým prokazatelným zjištěním dospět k názoru, že dlužník má nějakou svoji věc v ´cizím´ bytě (např. má na schránce tohoto ´cizího´ bytu svoji jmenovku, nebo z prohlášení sousedů lze dovodit, že dlužník se v ´cizím´ bytě pravidelně/nepravidelně vyskytuje ap.)

Samozřejmě, že pokud exekutor zabavuje věc, o které se domnívá, že je majetkem dlužníka, která je však ve skutečnosti majetkem jiné osoby, pak tato jiná osoba může uplatňovat svá práva o tzv. ´vyloučení věci z výkonu rozhodnutí´... případné detaily nechme na samostatně položenou otázku.

Pokud vás zajímají přesná ustanovení zákona, tak odkazuji na 2 paragrafy občanského soudního řádu:

§ 325a
Vyžaduje-li to účel výkonu rozhodnutí, je ten, kdo provádí výkon, oprávněn učinit(...) prohlídku bytu(...) a jiných MÍSTNOSTÍ(...); za tím účelem je oprávněn zjednat si do(...)jiné místnosti povinného přístup(...).

§ 325b
(1) Povinný umožní tomu, kdo provádí výkon rozhodnutí, přístup na VŠECHNA MÍSTA, kde má své movité věci umístěny.
(2) KAŽDÝ, v jehož objektu má povinný svůj byt (sídlo, místo podnikání) nebo jiné své místnosti, je povinen strpět, aby ten, kdo provádí výkon rozhodnutí, provedl prohlídku bytu a jiných místností povinného. Nesplní-li tuto povinnost, je ten, kdo provádí výkon, oprávněn zjednat si k bytu nebo jiné místnosti povinného přístup.

Zdroj: http://business.center.cz/busi ness/pravo/zakony/osr/cast6h5. aspx

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1817
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.