smolařka

mám exekuci,chci koupit auto-můžu ho napsat na svou nezletilou dceru?nechci aby mi ho sebrali.

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Podle jména usuzuji, že jste žena. Takže odpověď zní ano, na dceru jej zaevidovat lze. Vámi položená otázka by měla znít: může nezletilá dcera… a to z důvodu, že vy dle exekučního příkazu nesmíte nic.
Nyní k té ženě. Ještě lepší by bylo, pokud by auto koupil manžel a vy tam vůbec nefigurovala. Pokud i on má exekuci, bylo by dobré se domluvit, aby auto koupil někdo jiný a hned bylo napsáno na dceru.
Jde o to, že pokud v bazaru koupíte auto vy, bazar dá auto do polopřevodu, musíte jej nejdřív zaregistrovat na sebe a poté na dceru. a zde je ten zádrhel. exekutor by mohl váš postup zrušit a nechat auto vlastně na vás a zabavit vám ho.