neznalek1337

Mám dotaz, který fotoparát je dle vás lepší, případně proč.

http://www.al­za.cz/benq-gh700-cerny-d286151.htm nebo http://www.al­za.cz/fujifilm-finepix-f550-black-d231793.htm
Případně jiný fotoaparát do 5000 kč – měl by mít ultrazoom. Předem díky za případné odpovědi.

Odpovědi
Děda Louda

V přípdě takto zadané volby bych šel do Fuji.

mosoj

Už sám o sobě tvůj požadavek ultrazoomu, nemůže dávat záruku kvalitního fotografického výstupu.
Doplňuji:
Každý bude stejně říkat něco jiného. Rozhodnout se musíš sám. Fotit budou oba. Osobně jsem horší fotky než z fuj filmu neviděl.

Bičiště

Oba budou dobrý. BenQ je ve své podstatě Panasonic. Já bych volil Fuji. Zdá se, že má modernější snímač. Na Fuji jsem zatížený, vlastním FUJI E510,je sice překonaný, pochází z r. 2005,ale co vydržel a dělá pěkné ostré fotky. Žádný digi do 3000 kč na něj nemá. Ultrazoom je ošidná věc,objektiv kompaktu nemůže zvládnout kvalitu fotek v celém rozsahu např. od 25 mm po 300 mm. Při použití ultrazoomu je objektiv hodně vytrčený a už vrhá stín, který se projeví na fotce jako šmouha. Není to vada a nelze to reklamovat. Je to taková nepříjemná vlastnost u ultrazoomu. Kdo chce kvalitně fotit vzdálené objekty,tak kompakt s pevným objektivem se k tomu nehodí, musí se pořídit něco, s výměnným objektivem, ale to už je jiná cenová kategorie a další taška přes rameno s objektivy.