Majitel vozidla mrtev, dedic nepřepsal auto na sebe, může třetí osoba,na auto na sebe uzavřít poviné ručení?

Nejlepší odpověď
Drap

Poviné ručení může zřejmě uzavřít kdokoli

Další odpovědi
pusinka50

Uzavřeš povinné ručení na auto, které není tvoje…a co až se přihlásí dědic a bude auto chtít? Každopádně je k tomu třeba velký techničák a tam je zapsán poslední vlastník. Vlastník a provozovatel vozidla musí být v pojistce uveden tak, jako ve velkém TP. Pojistník může být jakákoliv osoba, která pojistku sjednává, bude platit pojistné a pojišťovna bude na její adresu zasílat veškerou korespondenci.
Takže můžete pov.ruč. uzavřít.

cukrar

anonyme, ano může.

greek

Nemůže. Pokud majitel zemřel a není závěť, postupuje auto do dědického řízení. 3. osoba nemůže s majetkem nakládat, pokud majitel nežije, i kdyby mu za svého života dal plnou moc k užívání vozu (smrtí smlouva končí). A není-li přepsáno na nového majitele (dědice), nesmí s ním nikdo nakládat. Uzavírat v tomhle případě pojistku je zbytečnost, neřeší to vlastnické právo k vozidlu. Nejdříve vyřešit dědictví, až potom pojištění.