Avatar uživatele
Duvemblejt

Bude problém, nechám-li udělat pojistku na sebe s tím, že budu už provozovatel (vlastník) vozidla, když není přepsané?

Myslíte si,že bude problém, když si nechám udělat pojistku na sebe s tím, že budu už provozovatel – (vlastník), pokud vozidlo není přepsané? Původní majitel měl pojistku jen na měsíc a nestihl jsem to z tech. důvodů.Poradíte mi? Děkuji

Zajímavá 0 před 2272 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
mosoj

Nebude!!!
Pojistník nemusí být majitel vozidla. Běžně se toto praktikuje právě u zák. pojištění motorových vozidel, kdy by začátečník platil velmi vysoké pojištění.
Pojistku pak uzavře někdo ostřílený kdo má plný bonus, aniž by byl majitelem vozidla.

Nemyslím si, že to je spravedlivé, nicméně pojišťovny to připouští.

Upravil/a: mosoj

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

To tedy bude problém. Nelze přece pojistit něco co nemáš.
Je to snadné uděláš pojistku na původního majitele, na kterého je auto napsané a po přepsání uděláš novou.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
aliendrone

Nevím jestli se zase něco nezměnilo, ale podmínkou k převodu vozidla na sebe je mít uzavřenou pojistku (musíš předložit při přepisu zelenou kartu).

Takže pokud chceš auto převést na sebe, NEMÁŠ jinou možnost.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cukrar

Sice jsem asi nepochopil Váš dotaz, ale já můžu klidně pojistit vozidlo, které není moje. Třeba i ro Vás, či celou republiku.
Problém může být jediný, že vozidlo není pojištěno.
Nezáleží, kdo je v techničáku uveden, je to jen administrativ­ní zápis.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
plebs

Praktikují to čecháčkové, mladoši nechají pojistku na staroších a platí minium, což na př. v Anglii není vůbec možné, ale v Česku ano

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek