Dororo

Majitel nevrací kauci, mám-li % na vrácení?

Chtěl bych se zeptat, máme nějakou možnost se vrátit alespoň půlku od té kauce:

bydleli spolu s kamarády na bytu, byla podepsána smlouva do 31.05.2020, v smlouvě bylo napsáno, že smlouva po dnu skončení vždy bude automatický prodloužena na tři měsíců, pokud podnajemce budou chtít se vystěhovat z bytu, tak musejí písemně informovat za 31.k.den, t.z. že jsme museli napsat nájemci dopis asi 25.04. a se vystěhovat na konci května, ale nájemce řekl nám že může udělat výjimku a můžeme se vystěhovat na konci června, napsali jsme dopis na konci května, že nebudeme bydlet od července, vystěhovali jsme se na konci června, v červenci nájemce nám řekl, že nikdy pro nás výjimky nedělal, samozřejmě teď nechci vrátit kauce kvůli nesplnění podmínky podnájmu z naše strany, ale v smlouvě je napsáno, že nájemce má (jen) nárok na čerpání z kauce náhrady škody za kterékoliv nesplněnou podmínku ze smlouvy z naše strany.

Odpovědi
Pepa25

Chápu dobře, že vy jste se vystěhovali z podnájmu ke konci června, ale nájemce ukončení v červnu neuznává, proto chce zaplatit i červenec? Vy jste se odstěhovali, aniž byste něco předali, podepsali atd? To nemáte ani potvrzení o předání klíčů nebo nějaký doklad o ukočení bydlení? To byla chyba! Teď může trvat na smlouvě …

elkon

Je to sice zmatené, ale co je ve smlouvě to platí (pokud je platná).

ivzez

Platí to, co máte písemně. Pokud jste dohodu
o dřívějším ukončení smlouvy neuzavřeli písemně,
těžko prokážete její ústní uzavření.