Kelt

Mají se dodržovat pravidla za všech okolností?

I když nejsem fanoušek našeho fotbalu, zaregistroval jsem vyřazení Slavie. Brankář nestál na čáře, tak se penalta opakovala. Záleželo na rozhodčím, jak rozhodne. Kdyby se jednalo třeba o podobný zápas mezi asijskými týmy, tak bychom o tom nediskutovali. A národnost rozhodčích by taky neměla být rozhodující pro posuzování. A pan Vondra by měl ovládat emoce. Nebo jak se na to díváte vy?

Nejlepší odpověď
Alesh

Viděl jsem, nejsem a nikdy jsem nebyl slávista, ale toto byla prachsprostá prasárna vůči ní. Neřeknu, kdyby ten brankář nějak vyběhl nebo tak něco, ale takovéto drobné posunutí se vpřed. Kdy se začne odměřovat a pomocí videa zjišťovat, o kolik metrů se posunul hráč třeba při autovém vhazování apod.
A ještě k tomu videu ve fotbale. Od začátku, kdy tomu skoro všichni tleskali, jsem byl skeptik. Prostě fotbal beru hodně jako divadlo a holt občas k tomu patřila i nějaká ta nepřesnost ve výroku rozhodčího, posouzení gólu apod., ale to k tomu zkrátka odjakživa patřilo. To bylo mj. to, o čem se pak diskutovalo v hospodách, tekly emoce atd. atd. Pak zavedli vítězoslavně video a už vím minimálně o druhém případu, kdy to bylo spíš k nespravedlivému rozhodnutí.

Další odpovědi
Pepa25

To nemá nic společného s Vondrou, i když ten to samozřejmě přehnal. Naštvaní jsou všichni, opakování penalty bylo nespravedlivé. Nebral bych to ale osobně vůči rozhodčímu, vím, jak před 20 lety všichni šíleli kvůli Collinovi, což mi přišlo až trapné.

nyjono

Přijde mi to jako zbytečné bazírování na nepodstatných drobnostech.
Brankář sledoval hráče, soustředil se na míč a nesledoval čáru.
V tomto případě přešlap neměl význam.
Takže záleží na okolnostech a významu oněch pravidel. Takže ne za VŠECH okolností.

mosoj

Samozřejmě že mají. Vyjímku tvoří okamžiky, kdy hrozí vážné poškození zdraví nebo vznik velké škody. Co se týče uvedeného příkladu, pravidla říkají že od toho je tam sudí a ten nic neporušil. Typicky čecháčkovské myšlení. Podívejte se na silnici a zde jde ještě navíc o ten život.