Mají rybáři nepsané pravidlo ohledně toho, že pokud má ryba menší délku/nižší váhu, než je dáno, že ji vrací do vody?

Nejlepší odpověď
Drap

Samozřejmě, každá ryba má určenou svou lovnou míru. Tato míra nemusí být na všech revírech stejná. Některé revíry mají dokonce stanovenou největší míru, kterou je možno odnést. Ryby které jsou menší,/popřípadě někde i větší, se musí vrátit šetrně zpět do vody.

Další odpovědi
iceT

Není to nepsané pravidlo, prostě se ryby, co nemají povolenou délku vrací do vody, pokud tě chytí porybný s podměrečnou rybou, dá ti pokutu nebo třeba sebere povolenku.
http://www.ryb­svaz.cz/?page=ry­barsky_rad#ry­barsky_rad_za­lozka_1_2

nyjono

Rybařina mi tedy nic neříká, ale myslím že je míra daná i oficiálně.
Zákaz malých ryb.

dubraro

To je PSANÉ pravidlo.

Klaproth

U vybraných druhů ryb je to psané pravidlo.