loruen

Mají psí fenky klimakterium?

Nebo ze všech savců ho mají jenom ženy ?

Odpovědi
annas

Odpověď NE je možné na jíít v diskusi v ČRo – mdoerátorka Eva Kvasiničková a veterinární doktorka Lucii Skálová z veterinární nemocnice AA-Vet Jde o neupravený rozhovor.

„Zažila jsem i feny, které rodily ve 12, 13 letech. Na rozdíl od, u lidí nebo od žen u fen neexistuje klimakterium, tam ony vlastně víceméně jsou pořád v rámci periody, nicméně samozřejmě se výrazně snižuje pravděpodobnost krytí a také pravděpodobnost odchování zdravých štěňat, ale 4, maximálně 5 let, to bych brala za horní hranici zvlášť pro první porod. Pokud ta fena rodí pravidelně, tak do 6, 7 let, já v tom nevidím problém, v závislosti na typu plemene samozřejmě.“

http://www.roz­hlas.cz/porad­napraha/chova­tele/_zprava/kdy-je-fena-nejplodnejsi-to-lze-urcit-tremi-metodami-9-unora--1016485