Metalman

Mají plíce schopnost regenerace?

Např. když člověk přestane kouřit. Je možnost, že se mu plíce vrátí do podoby před začátkem kouření.? Popř. za jak dlouho.?

Nejlepší odpověď
chelty

Jedná se hlavně jak je na tom daný člověk. Jak dlouho kouří a kolik, životospráva, geny, věk jsou hlavní faktory.

Další odpovědi
pizlicka

ANO MAJÍ!mela jsem od r.2007sarkoidozu plic,doktori mi rekli pred rokem a pul,ze pokud nebudu brat hormony-prednison,muze to mit do roka fatalni dusledky.podo­tykam,ze v te dobe jsem mela sarkoidozu druheho stupne.prestala jsem kourit,zacla behat a do roka mi sarkoidoza spontanne vymizela.takze plicim staci na regeneraci rok!

Drap

Částečně, zvláště u mlaých dokáží většinou regenerovat. Záleží také na míře poškození, ale je to dlouhý, většinou několikaletý proces

anonym

Plíce se zregenují,zvlášť těm,kteří kouřili,ale ne určitě tak,aby byly plíce takové,jak před kouřením.

jendahun

Já to tvrdím pořád,že už to nemá smysl přestávat v mém věku.