Mají pleny trvanlivost?

S manželem plánujeme do 5ti let miminko a chtěli bychom začít kupovat pomalu a postupně balíčky plen již teď. Když budou uzavřené a balení nenarušené, může se jim něco případně za 5 let stát?

Odpovědi
Anikitos

Všechno má svou trvanlivost i pleny.

Záleží asi jak která značka a jaký druh plen, ale nejčastěji mají trvanlivost 3 roky (bývá i 5), ale je to jen doba, kterou si výrobci vybrali jako vhodnou (kvůli reklamacím apod. každý výrobce musí stanovit max trvanlivost, ale pokud to není jídlo, tak je většina věcí po uplnyutí doby trvanlivosti normálně použitelná). Plenám se nic nestane a pokud budou dobře uložené, budou použitené i za 10 let.

Doby trvanlivosti se uvádí u různých výrobků odlišně a taky z různých důvodů – nemusí jít třeba o skutečnou trvanlivost produktu. Např. na balených vodách v pet lahvích je taky udána max. trvanlivost, ta ovšem platí pro ony pet lahve a ne pro vodua, a ikdyby tu vodu vypil 2 roky potom, co má „projitou trvanlivost,“ tak se mu nic nestane.

Ale stejně, proč to kupovat takhle dopředu, ostatní věci jako postýlka, oblečení, kočárek atd možná jo, ale pleny nejsou potřeba, takhle skladovat; stačí dát třeba peníze bokem na ty pleny a nakoupit je až v období těhotenství. Takhle tu bude alespoň jistota o „čerstvosti“ plen.

kolinko.poli

Těch plenek je prostě celá řada. Nám osobně se osvědčily tyto plenky https://www.a­bena.cz/detske-plenkove-kalhotky-bambo-nature/. Máme je hned od narození a sedí a vyhovují perfektně.

GabulkaA

A máte tyto plenečky od začátku nebo jste přecházeli z jiné značky? Máš srovnání?

Cizecek.M

Ahoj, podívej se na plenky od Bella Happy. Jako první plenky jsou super. Mají výřez na pupíček a věř mi, že to opravdu oceníš :)

Sabulak

Dobrý den, my kupujeme Bella Happy, ale musím říct, že ne od začátku. Hodně jsme zkoušeli, nic moc nesedlo. Ale tyto plenky ano, tak jsme byli rádi a kupujeme už jen od této značky.

Kukulinek

Příspěvek smazán administrátorem.

Kikulinka85

A ty máš osvědčené plenky? Aha, pardon, už to vidím níže… Bella Happy. Máš od nich zkušenost s olejíčkem?

Lurenka

Ahoj, my od nich používáme vše… Plenky, kosmetiku, ubrousky. Vše nám vyhovuje, takže nemáme důvod měnit.

GabulkaA

Ahoj, ano ano, s tímto https://happy-cz.cz/cs_CZ/pr­oduct/natural-care-olej%C3%AD%C4%8Dek-cz. Ten je super. Krásně voní a hlavně je krásně mastný.

XenieRo

Jaké to jsou přesně ty plenečky pro miminečka?

SuzanKa

To asi ne :) Doporučuju koupit Bella Happy. Oni snad jako jediní mají plenky pro úplný prťátka, když jedničky jsou veliký. A to jsem teda poznala. No a hlavně, jak se tady píše, jsou mekké. Super je taky to, že jsou fakt absorbční, ještě se mi nestalo, že by protekly.

GabulkaA

Ahojky, prosím tě, nemáš zkušenosti s tím jejich vlhčeným toaletním papírem? Je to ten Bella No1 Kids vlhčený toaletní papír. Byla bych ráda za info, než ho koupím :) Je lepší, než vlhčené ubrousky?

GabulkaA

Ahoj, můžu se prosím zeptat, kde ty plenky kupuješ? U nás tady v drogerce jsem je neviděla, tak kam zajet? Nebo objednat?