Kelt

Mají na katastrálním úřadě plány domů a za jakých podmínek ho mohu získat?

Potřebuji plán domu ohledně prodeje domu. Možná ho najdu, ale je taky možné, že ho mají (kopii nebo originál) na Katastrálním úřadě. V pondělí bych jim chtěl zavolat a požádat je o to, ale je otázka, za jakých podmínek mi plán poskytnou, respektive zda mi zhotoví kopii a za jakých podmínek, resp ceny. Máte někdo tyto zkušenosti a poradíte? Děkuji.

Nejlepší odpověď
autacek

Na KÚ plán domu rozhodně nemají. Leda že by se tam dostal omylem s nějakou smlouvou. Zkus spíš stavební úřad, tam by to mohli mít archivováno u nově zkolaudovaných staveb.

Další odpovědi
klumprt

Kromě toho, že plán by mohl být spíše na stavebním úřadu v projektu, který se tam odevzdává, tak by podle mě nebylo tak těžké plán nakreslit podle skutečnosti. Ostatně skutečnost se od projektu může někdy lišit.

nyjono

Není důvod, aby na KÚ měli plány jakéhokoliv domu.

cukrar

Stavební úřad má plány domů, pokud se neztratily.