mAh,co je to

NO, V ELEKTRONICE SE MOC NEVYZNAM,MOHL BY JTE MI NEKDO POPSAT,co udavaji hodnoty na bateriich – mAh,co to znamena?Mam treba baterii,kde je 2200 mAh.moc dekuju.

Odpovědi
anonym

2200 mAh (miliAmpérHodin) je info o ´proudové´ kapacitě baterie – tedy jaký proud po jakou dobu je schopna dodávat (v tomto konkrétním případě třeba 220 mA po dobu 10 hodin).
Pokud tuto ´proudovou´ kapacitu vynásobíš napětím baterie (v tomto případě – pravděpodobně, 1,2 V) dostaneš kapacitu ´energetickou´ (konkrétně 2640 mAVh – neboli – 2,64 Wh).

štamgast

miliampérhodina.