rottwy

Poradíte, jak vyřešit popsaný problém s nefungujícím externím diskem?

Zdravím všechny a obracím se na vás s dotazem.
Mám už téměř tři roky fungující externí pevný disk od Verbatim a vždycky mi dobře fungoval. Teďka mi to zničehonic při pokusu přesunutí souborů hlásí „.....nelze zkopírovat, protože je pro tento formát svazku příliš velká.“, je možný, že by se mi sám od sebe disk přeformátoval? V diskový utilitě mi to ukazuje jako formát „MS-DOT(FAT32)“, ale přitom jsem vždycky v pohodě přesouvala velký formáty z macu do exteráku a žádnej problém nebyl. V čem to je? :( Existuje i jiný řešení než to celý mazat a nově formátovat? Mám tam přes 600 gb dat a nerada bych o ně přišla, vždycky mi to dobře fungovalo.. předem všem děkuji za odpověď :(

Původní neotázka
Macbook – nefungující exterák

Odpovědi
Hlada

Formát FAT32 neumí pracovat se soubory většími než 4GB. Jestli je kopírovaný soubor větší, mohla by být chyba tady. Pak by šlo disk převést na formát NTFS. To jde bez ztráty dat.

autacek

Chyba bude v tom, že nemáš iDisk od Apple. Data si zazálohuj jinde a disk přeformátuj, třeba to pomůže.

Jiří Bohumil

Hlada- to s tím přeformátováním na NTFS bez ztráty dat je pravda? Jaksi se mi to nezdá. Ale pokud je to tak, pouč mě. Já bych to tedy asi neriskoval!

Dochy

Jde, ale nejsem si jist, zda standardními prostředky ve windows. Existují na to nástroje. Osobně bych zkusil použít linuxový gparted na nějaké live distribuci, ale nejsem si 100% jist zda tenhle převod umí. Bylo by to třeba ověřit. Převody mezi různými formáty FAT určitě zvládá.