Kaťuš

Má zaměstnanec nárok na stravné i v roce 2011, pokud mu pracovní cesta znemožnila navštívit závodní jídelnu?

Pokud pracovní cesta trvala méně než 5 hodin, ale zaměstnanec se vrátil, až když už závodní jídelna nevydávala obědy. V roce 2010 to šlo, ale zajímalo by mě, zda se to v roce 2011 nezměnilo. Prosím, pokud víte i konkrétní paragraf, uveďte jej. Děkuji.

Odpovědi
hanulka11

podívejte se zde-zvýšilo se stravné

http://www.mm-ucetnictvi.cz/new­s/cestovni-nahrady-a-stravne-v-roce-2011-zdroj-sbirka-zakonu/

standa

Netuším podle jakého předpisu vám zaměstnavatel proplácel STRAVNÉ za pracovní cesty kratší než 5 hod.

Ale umím si však představit, že vám zaměstnavatel poskytuje tzv. „příspěvky“ na stravování v závodní jídelně, jejich poskytování se řídí zákonem o daních z příjmu.

Jak, ale zaměstnavatel postupuje, když nikoli vaší vinou nemůžete využít služeb závodní jídelny netuším…, to musí být upraveno v nějakém interním předpisu.

Já bych vám (na místě zaměstnavatele) v takovémto případě poskytnul stravenku, na kterou byste dostal příspěvek v obdobné výši jako u stravování ve vaší závodní jídelně s tím, že byste si za tuto stravenku mohl koupit oběd v běžné restauraci…

§ 24/2.j,4,druhá věta:
„Příspěvek na stravování lze uplatnit jako výdaj (náklad), pokud přítomnost zaměstnance v práci během této stanovené směny trvá aspoň 3 hodiny.“

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/dprij/cas­t3.aspx