Bruneta84

Má začátečnický podnikatel vůbec nárok někde získat úvěr?

Přivydělávám si ke studiu podnikám eshopem a chtěla bych ho troch rozšířit, existuje vůbec nějaká banka, která je schopna poskytnout úvěr začátečnickému podnikateli? Když ještě nemám podané daňové přiznání?

Nejlepší odpověď
Edison

Na úvěr není právní nárok. Nikde. Vše je věcí smluvního vztahu klient – poskytovatel úvěru. Prostě hledat, hledat, hledat.

Další odpovědi
ivzez

Ne, žádný nárok na úvěr neexistuje.

Musíte mít tak dobrý podnikatelský záměr, aby byla
některá banka ochotna na něj poskytnout úvěr.

Klaproth

Nárok neexistuje. Oslov banky a předlož jim svůj podnikatelský záměr, pokud bude pro banku zajímavý, rádi ti půjčí (pochybuji o tom, že s eshopem, na který se ptáš tady https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/komu-mam-platit-dph-pri-nakupu-zbozi-z-ciny uspěješ). Když jsem jako OSVČ začínal, tak mi úvěr bez problémů poskytla KB.

Michálek1245

Dobrý den, podnikatelský úvěr samozřejmě získáte, nicméně nic jako nárok neexistuje. Představte bankám podnikatelský záměr a uvidíte, jaké vám nabídnou podmínky. O tom to celé, velmi zjednodušeně řečeno samozřejmě, je. Je samozřejmě vhodné mít nějaký svůj vlastní kapitál. To pak záleží, kolik banka vyžaduje. Ideálně třeba alespoň 30 – 50 %.