Avatar uživatele
Bruneta84

Komu mám platit DPH při nákupu zboží z Číny?

Dobrý den, provozuji eshop a chci se zeptat, nemá zkušenost někdo s placením DPH u zboží z Číny? Nejsem plátce dph, takže ho budu muset přičíst k ceně nakupovanému zboží a musím ho hradit já, ale vždy, když si něco objednám na eshop tak to celnice nezadrží, aby mi následně bylo vyměřeno to dph, ke komu se mam obrátit, abych si pak mohla ty kupované věci dát do nákladů…

Zajímavá 0 před 2051 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Zkuste se podívat do odkazu. DPH se platí celnímu nebo finančnímu úřadu.
Zkuste si pročíst odkaz, za vám pomůže. Ale osobně bych se zeptala na FÚ.

https://www.dau­c.cz/dokument/?mo­dul=li&cislo=39315&we­ll=danarionli­ne

https://www.u­setrito.cz/ali­express-kdy-se-plati-clo-dph-z-ciny/
--

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Edison

Zřejmě finanční úřad. Jelikož už podnikáte, předpokládal bych, že tyhle věci máte zjištěné ještě před tím, než jste začala.

Upravil/a: Edison

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Klaproth

Všechny daně se u nás prostřednictvím FÚ platí státu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Hlada

Jestliže mohou legálně existovat nezdanitelné korunové dluhopisy, tak musí ekvivalentně existovat neomezené množství nezdanitelných dovozů do 22 €.
Na rozdíl od vrcholových politiků na tom ale drobný podnikatel moc nevydělá, protože narazí na limit 326 tis. za rok, kdy se stejně musí registrovat k DPH.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Edison

Hlada: Tato „úleva“ se nevztahuje na zboží obchodního charakteru, tedy určeného pro uvedení na trh. Vztahuje se na zboží pro osobní potřebu. A to ještě jen na některé. Zkrátka, jakmile to je do obcodu, doplácí se DPH vždy.

před 2051 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Hlada

Kde je to napsáno? V §71/3a je osvobození bez výjimek.

před 2051 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

Ono je to obráceně. DPH se platí VŽDY. Od DPH jsou osvobozeny zásilky NEOBCHODNÍ povahy do 22 EUR. A další nějaký serepetičky kolem… Ale podstatné je slovo „NEOBCHODNÍ“ a pak princip. Výjimka je právě to osvobození od DPH, nikoli obráceně.

před 2050 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Hlada

Není pravda, že se DPH platí vždy. Díl 9 zákona o DPH, který obsahuje §71 se týká osvobození obecně a nikde se tam slovo „neobchodní“ nevyskytuje. Pořád jsem se nedověděl, z čeho by mělo vyplývat placení DPH ze zboží, které už bylo uvolněno.

před 2050 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

Tak slovo „neobchodní"se tam vyskytuje, to zase ne, že ne… ale jinak máš asi přinejmenším z části pravdu. DPH se ale netýká zboží, které "již bylo uvolněno“ tak to zase není. Jinak jak bývá zvykem v našem právním systému, mám v tom zmatky… ale nejsem ani obchodník, ani podnikatel… on něco taxativně vyjmenovává odst. 2 a pak 3. To je asi celkem podstatné.

Závěrem Ti dávám vcelku za pravdu…

před 2050 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek