neluska007

Má škola právo na náhradu škody?

Rozbila jsem dveře, ve škole. Nestalo se to však úmyslně. Nebylo mi dobře, zamotala se mi hlava.

http://www.msmt­.cz/vzdelavani/pred­skolni-vzdelavani/in­formace-msmt-skolam-ve-veci-odpovednosti-pravnicke-osoby-vykonavajici-cinnost-skoly-nebo-skolskeho-zarizeni-za-skodu-zpusobenou-detem-zakum-ci-studentum-vcetne-zpusobu-pojisteni-teto-odpovednosti
Textu moc nerozumím.
Doplním, že jsem studentkou SŠ. Děkuji všem za odpovědi. :)

Odpovědi
anonym

Pokud opravu po tobě škola chtít bude, máš smůlu.

ivzez

Ano, má.

————
Doplňuji:

Čemu v tom textu (mně přijde srozumitelný)
nerozumíte → ptejte se konkrétně.

Mc Merkurion

… odjakživa platilo, že když něco rozbiju (ať úmyslně, nebo neúmyslně), tak nahradim škodu – proto se taky dělaj různý pojistky (například na blbost…) – kdo jinej by to měl platit?
… nám se za mlada taky kolikrát točila hlava, a i těm šutrům,co rozbily okna …