Tw!st

Má Šalvěj lékařská stejný efekt jako Šalvěj divotvorná, tedy jako marihuana ?

Když se dá Šalvěj divotvorná kouřit tak jako marihuana a má stejný efekt jen na ní nevzniká závislost, bude mít stejný efekt i kouření šalvěje lékařského ?
Doplňuji:
ocko: hledal jsem ale tam psali jenom o tom že se dá šalvěj divotvorná kouřit a že má haluciogení účinky a mě jen zajímalo jestlo to má i šalvěj lékařská, kterou pěstuju na zahradě, to je celé.

Nejlepší odpověď
badisko

Jiná odpověd

ne ..a je sice pravda ze se da salvej divotvorma kourit ..ale do marihuany ma velice daleko …co by do velice rozdilnych ucinku a doby trvani pusobeni …o slozeni netreba rostlin netreba debatovat…
Doplňuji:
Salvej lekarska bude mit stejny ucinek jako by jsi vykouril hermanek tudiz zadny,..;D

Další odpovědi
anonym

Jiná odpověd

Každá bylina má jiné účinky než třeba stejný druh ale s jiným přívlastkem. Šalvěj lékařská je vynikající bylina z medicinského hlediska. Šalvěj divotvorná je pro změnu výborný halucinogen.

Šalvěj lékařská, salvej.biz
Šalvěj lékařská, šalvěj divotvorná, šalvěj luční, šalvěj hajní, šalvěj pomoučená , pěstovaní, šalvěj v těhotenství, léčivé účinky, … Šalvěj, ať už lékařská, nebo známější divotvorná, patří do čeledi rostlin hluchavkovitých.
salvej.biz/
Doplňuji:

Lucijej

Jiná odpověd

Šalvěj lékařská nemá haluconogenní účinky, za to v kombinaci s alkoholem je toxická (při vnitřním užití).

beer

Ne, šalvěj lékařská není ke kouření

Doplňuji:
Hlavní účinnou látkou š.divotvorné je diterpén salvinorin A, méně (možná ale vůbec) se na účinku podílí salvinorin B. Tyto látky však š.lékařská neobsahuje v dostatečném množství, nebo vůbec.
Net

jáára

Ne, šalvěj lékařská není ke kouření

marci1

Ne, šalvěj lékařská není ke kouření

Sta67

Ne, šalvěj lékařská není ke kouření

www

Ne, šalvěj lékařská není ke kouření

anonym

Tak vidíš, že se dalo hledat lépe. Víš, ty ankety jsou můj hrob. Většinou by otázka bez nich vyzněla daleko seriozněji. Navíc mi to pokaždé připadá tak, že tazatel tu má snahu ne najít odpověď na svůj dotaz, ale spíše zkoušet naše vědomosti. A to mi vadí.

zjentek

promiň dotaz ..co to je, je to pokus o seriozní diskusi s huličem? Nebo očekáváš moment, kdy napíše, že je stár a že jej vše bolí a že chtěl pouze nahradit zeleným ze zahrádky už tak špatně dostupnou marihuanu? ..jžš ,(