Avatar uživatele
Tw!st

Má Šalvěj lékařská stejný efekt jako Šalvěj divotvorná, tedy jako marihuana ?

Když se dá Šalvěj divotvorná kouřit tak jako marihuana a má stejný efekt jen na ní nevzniká závislost, bude mít stejný efekt i kouření šalvěje lékařského ?
Doplňuji:
ocko: hledal jsem ale tam psali jenom o tom že se dá šalvěj divotvorná kouřit a že má haluciogení účinky a mě jen zajímalo jestlo to má i šalvěj lékařská, kterou pěstuju na zahradě, to je celé.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: Tw!st

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? zjentek před 4006 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
badisko

Jiná odpověd

ne ..a je sice pravda ze se da salvej divotvorma kourit ..ale do marihuany ma velice daleko …co by do velice rozdilnych ucinku a doby trvani pusobeni …o slozeni netreba rostlin netreba debatovat…
Doplňuji:
Salvej lekarska bude mit stejny ucinek jako by jsi vykouril hermanek tudiz zadny,..;D

Upravil/a: badisko

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Jiná odpověd

Každá bylina má jiné účinky než třeba stejný druh ale s jiným přívlastkem. Šalvěj lékařská je vynikající bylina z medicinského hlediska. Šalvěj divotvorná je pro změnu výborný halucinogen.

Šalvěj lékařská, salvej.biz
Šalvěj lékařská, šalvěj divotvorná, šalvěj luční, šalvěj hajní, šalvěj pomoučená , pěstovaní, šalvěj v těhotenství, léčivé účinky, … Šalvěj, ať už lékařská, nebo známější divotvorná, patří do čeledi rostlin hluchavkovitých.
salvej.biz/
Doplňuji:

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Lucijej

Jiná odpověd

Šalvěj lékařská nemá haluconogenní účinky, za to v kombinaci s alkoholem je toxická (při vnitřním užití).

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
beer

Ne, šalvěj lékařská není ke kouření

Doplňuji:
Hlavní účinnou látkou š.divotvorné je diterpén salvinorin A, méně (možná ale vůbec) se na účinku podílí salvinorin B. Tyto látky však š.lékařská neobsahuje v dostatečném množství, nebo vůbec.
Net

Upravil/a: beer

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?www Nahlásit

Avatar uživatele
jáára

Ne, šalvěj lékařská není ke kouření

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Ne, šalvěj lékařská není ke kouření

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Sta67

Ne, šalvěj lékařská není ke kouření

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
www

Ne, šalvěj lékařská není ke kouření

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

Tak vidíš, že se dalo hledat lépe. Víš, ty ankety jsou můj hrob. Většinou by otázka bez nich vyzněla daleko seriozněji. Navíc mi to pokaždé připadá tak, že tazatel tu má snahu ne najít odpověď na svůj dotaz, ale spíše zkoušet naše vědomosti. A to mi vadí.

před 4006 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

promiň dotaz ..co to je, je to pokus o seriozní diskusi s huličem? Nebo očekáváš moment, kdy napíše, že je stár a že jej vše bolí a že chtěl pouze nahradit zeleným ze zahrádky už tak špatně dostupnou marihuanu? ..jžš ,(

před 4006 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek