Anna Maková

Má pro mě smysl žádat o zúčtování daně?

Ahoj, v roce 2022 jsem byla na rodičovské a od září na mateřské. Pracuji pro korporát na DPČ čistý výdělek 3 – 9 tis/měsíc. Slevy na děti uplatňuje manžel, růžový formulář mám podepsaný. Nic na odečet daní nemám. Má pro mě smysl žádat o zúčtování daně? Dostanu něco zpět? Díky

Odpovědi
Pepa25

Ne, v případě podepsaného prohlášení (a tedy nároku na slevu na poplatníka každý měsíc) až do hrubé mzdy cca 17100 kč měsíčně neplatíte žádnou zálohu na dani, takže na základě zúčtování není co vracet.

EDIT- poznámka o zdravotním pojištění vymazána, přehlédl jsem, že jsem na mateřské.