Má přemnožení bakterie Escherichia coli v pochvě vliv na budoucí těhotenství či plodnost?

Jak se mohlo stát, že jsem bakterii dostala? Po velké se utírám tak jak se má a každý den se myji… Čím to může být?

Odpovědi
Kepler

To se někdy stává i přes veškerá hygienická opatření. V odkazu je spousta dalších odkazů na recenze a diskuze, vč. odpovědí lékařů, zkus si to probrat tam. Jinak spolehlivou odpověď dá jen tvůj lékař. http://www.zap­meta.cz/ws?q=e­.coli%20v%20poc­hv%C4%9B%20p%C5%99%C3%AD­znaky&asid=cz_gc2_0­1&mt=b&nw=s&de=c&ap=1t2

dejavu

Přičinou může být i anální sex, ale též špatné mikrobiální prostředí pochvy. E. coli je součástí i normálního mikrobního obrazu poševního, když v pochvě klesne přirozeně kyselé pH a změní se na neutrální třeba při vymývání pochvy mýdlem nebo když ležíš ve vaně ve vodě, v tento moment se vylepší prostředí v pochvě pro některé mikroby, které dosud nic zlého nedělaly.
Nepoužívej slipové vložky, používej bavlněné prádlo, ne tanga, nevymývej pochvu mýdlem a používej vaginální čípky s probiotiky, seženeš v lékárně.