Rokio

Má pravdu můj psychiatr v tom, že jsem velmi sebekritický a jedná se o projev autismu?

Když se stane v mém okolí nějaké neštěstí, tak si myslím, že je to moje chyba. Pokud někdo někoho seřve v místě, kde se nacházím, tak si myslím, že dotyčný řval na mě a jsem toho názoru, že jsem mu něco udělal.

Když mamka popsala toto mé jednání mému psychiatrovi, tak lékař prohlásil, že je Rokio buďto velmi sebekritický, nebo se jedná o depresivní psychózu. Platí buď to, nebo ono. Já jsem doktorovi řekl, že si to uvědomuji. Psychiatr pak řekl, že je to projev autismu.

Znamená to tedy, že NEJSEM depresivní psychotik, ale jsem velmi sebekritický a zároveň se jedná o projev autismu?

Odpovědi
Pepa25

Uvedené mi nepřijde jako projevy sebekritičnosti, ale vztahovačnosti. Sebekritika je schopnost přiznat si své nedostakty, ale ne myslet si, že všechno se děje kvůli mně.

elkon

Psychiatr nemůže dát jen na nějaké pohnutky matky, ale na celkové vyšetření. A to jistě nebude za pár minut.