Avatar uživatele
annas

Má pravdu E. M. Remarque? Prožije plnohodnotnější život optimista, nebo pesimista či na přístupu nezáleží?

„Život brzy skončí a pak nám nikdo nedá nic za to, zda jsme byli smutní, nebo veselí.“

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? vagra, rynek878, Nikkol před 4736 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
vagra

Myslím si, že optimista má ze života daleko víc.
Připouštím, že jisté malé množství pesimismu je v životě taky nezbytné.
Přestože jsem svým založením optimista, zaplavila mě vlna pesimismu když pozoruji, jak s námi naši mocipáni v poslední době zacházejí.
Kde hledat optimismus, když jste např. staří,nemocní a ke všemu tomu, jste byli celý život poctiví?
Nebo naopak- jste mladí, zdraví, máte rodinu, dluhy a nemáte práci?

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Leilisek

Byla jsem celý dosavadní život naprostý optimista. Vedlo to až k nezodpovědnosti, a ta mě dohnala k činu, který ze mě udělal naprostého pesimistu. Myslím, že by si člověk měl zkusit obě varianty. Na každé je něco krásného. Každá varianta – optimista či pesimista – si totiž všímá a raduje se z jiných věcí. Dle mého názoru, plnohodnotný život si užije pouze ten, který pozná oba způsoby.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
gnosis

to by zalezelo na tom, jak bys definoval „plnohodnotny zivot“. jenze ten obecne definovat nelze pac si pod tim pojmem kazdy predstavi neco uplne jineho. nekdo bohatstvi, slavu, velkou rodinu, pomoc druhym lidem. a nekdo jako ja nic z toho – ziju a vychutnavam si svet podle sebe a plnohodnotny zivot pro me znamena, kdyz muzu udelat radost sobe a lidem na kterych mi zalezi. povazuji se za realistu/skeptika.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek