sandy45

Má někdo z vás konkrétní zkušenost z kolonoskopie?

Je to tak drsné jak jsem četl na int.,nebo se to dá „přežít“.Čeká mě to za týden.Díky.

Nejlepší odpověď
briketka10

není, mě umrtvili a nic jsem necítila,
postupovat musíš podle pokynu
lékaře dva dny před vyšetřením ti dá
na vyprázdnění roztok a ráno v neděli
jsem vypila čaj a snědla malý suchar,
ale do pondělí jsem strašně trpěla hlady
to bylo jediné na tomto vyšetření negativní :(
Doplňuji:
měla bys mít doprovod,
nebo odvoz autem..

Další odpovědi
brillant

Nebojte se toho, není to tak hrozné jak někteří píší, nejhorší pro mě bylo vypít 4l. fortransu, přišel jsem, dostal jsem náladovku, vyšetření trvalo asi 20 minut. Někteří píší jak je to bolestivé, ale to potvrdit nemohohu (mě to nebolelo).

anonym

To, co jsem zažil já se snad nedá ani popsat. Před vyšetřením jsem dostal včelku a v cuku letu jsem byl opilý! Bylo to příjemné, ale pak, jak do mne rvali vzduch pod tlakem už příjemné nebylo. Po vyšetření jsem musel mít odvoz a v autě jsem se kroutil jako paragraf. Cesta domů byla strašná ! Nikdy v životě mne nebolelo v břiše, jako tenkrát. Doma, v poloze ležícího střelce, jsem postupně uvolňoval plyny (vzduch) a co prd, to úleva. Tenkrát mi manželka ani nečinila, že tak činím. Až po dvou – třech hodinách se mi teprve ulevilo. Už nikdy více!!!

pusinka50

Mám jich za sebou bezpočet. Řekni si na místě o silnější injekci a řekni, že to chceš prospat. Připlatila jsem si za to jednou sice 50 Kč, ale za tu bolest to nestojí. Každý člověk to posuzuje jinak, jednak každý má jinak zašmodrchaná střeva a jednak má každý jinde práh bolesti. Mně to strašně bolelo vždycky, ale s léty je to stále horší to snášet. I když ti dají skoro „uspávačku“, jsi schopný pak odjet autem, když pojedeš opatrně. Když ti dají silnější injekci, v čemž ti musí vyhovět, není čeho se bát, prostě to prospíš. Důležité je vypít ty roztoky před zákrokem. Jestli budeš muset vypít 4 l Fortransu, tak to já jsem nikdy nevypila, ikdyž normálně piji denně dost. Mám raději roztok ve 2 malých lahvičkách, který vypiješ jako nic, dá se to vydržet nebo doporučují to zapít pivem, je slano-hořký, ale pořád je to lepší než 4 l Fortrans, protože když ty 4 l nevypiješ, budeš nedostatečně vyprázdněný a kolonoskopie se nepodaří

jendahun

Já jsem necítil nic.V pokleku mi píchli do ruky injekci a probral jsem se až na pokoji.Byl jsem tam ovšem na celkovém vyšetření tři dny.Manželka dostala taky injekci a taky v pohodě.Nejhorší bylo to pití toho projímadla a běhání na záchod.Když vám na společném záchodě sedí dědek s berlemi a na vás to přijde – zažíváte jediné muka.

ManInBlack

Osobně jsem to nezažil, ale podle vyprávění známých to tak hrozné není, pokud dodržíš instrukce od doktora (nějakou dobu před tím nejíst).