Franta_Intoš

Má Lubuntu vzdálený přístup?

Dobrý den. Rád bych se zeptal, jestli můžu mít PC s lubuntu a vzdáleně pracovat na PS s windows přes wi-fi.

--
má lubuntu vzdálený přístup???

Nejlepší odpověď
anonym

Ano je to možné, doporučuji k tomu zdarma dostupný program ANYDESK zde https://anydes­k.com/en, který je multiplatformní, a funguje napříč různými operačními systémy, z windows můžete ovládat linuxový desktop a samozřejmě to jde i naopak.

Do (L)UBUNTU Anydesk nainstalujete klepnutím na zelené tlačítko FREE DOWNLOAD na stránce anydesk.com, tím stáhnete instalační balíček (soubor *.deb), a poklepáním na něj program nainstalujete.

Práce s AnyDesk je potom docela triviální, na obou počítačích jej spustíte, a podle toho, který chcete z toho druhého ovládat, do druhého stačí zadat připojovací kód, který uživatel prvního vidí na své obrazovce.

Další odpovědi
Vojta24

George to pojal trochu obecněji, já jen popíšu postup pro tvou situaci:

  1. na obou počítačích sosneš a nainstaluješ AnyDesk, http://www.any­desk.com
  2. na obou AnyDesk spustíš
  3. na UBUNTU zadáš do okna AnyDesku tajné číslo, které se ti zobrazí v okně AnyDesku z Windows počítače. A tak se z Lubuntu připojíš na plochu Windows, kdykoliv to jde stejně i opačným směrem.

Vojta24

Pokud ti jde o možnost kdykoliv se z Linuxu dostat k nějaké Windows aplikaci, tak si myslím, že chytřejší způsob než přes vzdálenou plochu je prostě najít její alternativu, která je na obou platformách naprosto stejná. Vždycky nějaká taková je. Třeba místo Edge prohlížeče používáš Chrome, který je v obou systémech stejný. Místo MS Office používáš třeba LibreOffice který je pak zase v obou systémech stejný, VLC je v obou stejný, Double Commander je v obou stejný (místo Total Commanderu), hry Steam fungují v obou systémech taky prakticky stejně a tak podobně, pak žádná berlička se vzdálenou plochou ani nebude nutná.

anonym

Dávejte ale velký pozor komu takový vzdálený přístup dáváte k dispozici, pokud dotyčného neznáte velmi dobře a jde jen o jakousi „pomoc z internetu“, mohl by vám velmi snadno způsobit značné škody nejen na vašem počítači ale i na vašich bankovních účtech. Velký pozor, komu tento přístup dáváte.

anonym

dodatečně jsem si uvědomil že to máte k propojení mezi vlastními počítači, z dotazu to mezi řádky vyplývá. V takovém případě toto bezpečnostní riziko nehrozí, samozřejmě.