Avatar uživatele
Pokročilý

Má lekař právo vykázat rodiče z ordinace, když ošetřuje jejich dítě?

Už jsem se tu na tohle ptala a tři lidi mi odpověděli, že nemá, dva z nich není možné kontaktovat tak píšu ještě jednou co jsem zjistila.Oslovila jsem svaz pacientů a dokonce zástupce z řad lékařů a mám proto skutečně podložené informace...
Lékař na to právo má a může to udělat absolutně bez důvodu...Pokud někoho zajímají podrobnosti kontaktujte mě.
Doplňuji:
Ano to je naše jediná šance, sebrat dítě a odejít hledat jiného lékaře, který vás u vyšetření nebo zákroku nechá. I profesionál na to má právo a udělá to úplně s klidem, jak jsem byla svědkem právě já... A cítila jsem se hrozně. A zrovna to byl kolenec 4 měsíce...A už vůbec si nedovedu představit nechat samotné jít do ordinace třeba dítě staré 3 roky jak mám druhého synka. Bál by se a ještě kdybych mu doma slíbila neboj budu tam s tebou a pak mě nedej bože lékař vyšoupnul tak by mi už pak nevěřil, že tam budu příště s ním a bál by se tuplem...
Ten zákon je tak postavený proto, že lékař je, hlavně u zákroků které jsou nezbytně nutné pro zachování života dítěte,povinen zákok provést i přes obstrukce rodičů. Klidně na rodiče kteří by například bránili dát dítěti transfúzi (z důvodu jisté víry) zavolat policii a nechat je vyvést"násilím"...

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Bohužel lékař na to právo má a už jsem toho byla i svědkem,kdy maminka s malým dítětem šla na chirurgii do ordinace,dítě se tak bálo,že brečelo a nervozní doktor maminku vyhodil za dveře. To muselo být pro dítě samozřejmě ještě horší.Děs!
Maminka tedy čekala v čekárně a poslouchala ještě zoufalejší pláč svého dítěte. Neměla odvahu se lékaři postavit.
Pamatuji se,jak mě to vzalo a říkala jsem si,že kdyby to udělal mně,vyhodit bych se nenechala! A pokud by se mi to nepovedlo,právo neprávo,okamžitě bych vzala své dítě a šla jinam!
Byl to zrovna arogantní a nafoukaný doktor,všichni takoví nejsou,ale nesnáším snoby!


Doplňuji:
Tom004,co si já pamatuji,tak zrovna přede mnou byla mamimnka s dítětem předškolního věku a šli na vytažení stehů. Dítě se tak bálo,že brek byl slyšet v ordinaci a ten arogantní doktor na něj zvýšil hlas,nadával mu,at je zticha,at nehysterčí a nakonec tedy maminku vyvedl.
Takhle nadávat malému dítěti je nejen neadekvátní, neprofesionální, ale hl.nelidské. Věřte,že s tak arogantním lékařem jsem se jetě nesetkala. Hnus!
Zaplat pán bůh,už na chirirgii nepracuje,bodejt by né,povídalo si o něm celé město.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Možná nebude od věci podívat se na to z druhé strany.Pochybuji,že by lékař vykázal některého z rodičů v případě,když by se jednalo o kojence,nebo velmi malé dítě.Nechci hádat od jakého věku dítěte už to jde.Ale když do ordinace přijde rodič s nemocným dítětem kterému je,řekněme 5 let,je někdy těžké zjistit,co dítěti vlastně je.Paradoxně komunikaci mezi ním a lékařem nejvíc,samozřejmě v dobré víře,brání rodič.Příklad: na otázku lékaře,který se dítěte zeptá,"co tě bolí",odpoví maminka.A tak bych mohl pokračovat dál.Lékař má jedinou šanci vyptat se na příznaky rodiče,a potom ho slušně "vykázat" z ordinace.Je to jediná většinou šance,jak se může podařit navázat s malým pacientem kontakt.Pokud není dítě extrémně fixované na rodiče,tak se mu to obvykle podaří.Zároveň si dítě zvyká na budoucí návštěvy,tedy začne si uvědomovat,že ten pán/í,mu nechtějí ubližovat,a při příštích návštěvách už se může ten vztah a vzájemná důvěra jenom zlepšovat a i lékař snadněji diagnostikuje nemoc a určí způsob léčby.Jde jenom o to,jakým způsobem to ten který lékař/ka,dokáží rodičům vysvětlit.Myslím si,že to je hlavní smysl toho zákona,vysvětlit proč je to tak lepší a ne "vykázat" protože mohu.
Doplňuji:
>Andělé<.Tak konkrétně u toho vytahování stehů,bych se "vykázat" nenechal.Ale jak jsem napsal,jako ve všem,záleží na obou stranách jak se dokáží,nebo nedokáží domluvit.Arogance a nevhodné chování se nesmí tolerovat ani jedné straně.A napsal jsem to také proto,že mi ostatní příspěvky přišli dost jednostranné.


Avatar uživatele
Zlatý

Fiverka - to je právě o lidech. Musíme věřit, že většima lékařů je normálních a vykazuje rodiče pouze v těch extrémních případech, o kterých se na konci zmiňuješ.


Avatar uživatele
Zlatý

tak to jsem opravdu překvapená ...inu u nás je možné vše.....
Doplňuji:
stejně bych své dítě neopustila ,raděj bych hledal jiného lékaře s lidským přístupem


Avatar uživatele
Bronzový

Já už jsem Vám odpovídal.Možná právo má,ale pokud je to profesionál,pak tam matku nechá, protože bere do úvahy onen vztah přírody,tedy matku a dítě.A pokud matku vykáže,pak se o profesionálovi mluvit nedá a já osobně,neřkuli moje manželka,která by vzala dítě a s trochou vulgárních slov by šla jinam.Ty zákony dělají slepci v parlamentu odtažení od života.Ale jakýkoliv zákon nemůže vzít morální,etické a základní právo matky být se svým dítětem a to za jakékoliv situace.To si může každý říkat cokoliv ale tohle je nepopíratelný zákon přírody a života jako takového.


Avatar uživatele
Bronzový

Zvláštní zákon


Avatar uživatele
Zlatý

Dcera - když jejímu děcku čistili slzné kanálky byla ráda, že jí poslali za dveře. Otevřeně jí řekli: Maminko, bude lepší abyste tu nebyla. Musíme to udělat, ale vám se to líbit určitě nebude.
Někdy je dobré lékařům věřit, že se snaží pro to dítě i nás udělat to nejlepší co moderní medicína a zdravotní pojiš´tovna má k dispozici.
Mimochdem na jednom ze satelitních programů v těchto dnech od 23 hod. běží pořad pohotovost - příběhy neznámé. když matka z náboženských důvodů nechtěla aby dítě dostalo krev, musel přijít soudce a na místě vydat rozsudek. Byl ve prospěch dítěte, matka soudci poděkovala, že jeho rozhodnutí bylo posvěceno tím nahoře. A viditelně byla šťasná, že jí dítě zachránili. Nicméně je to z pohotovostí za mořem - u nás čekat na soudce a jeho rozhodnutí, asi by pacienta museli nechat zmrazit.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

Andělé

Tom004,já jsem se na to z Vaší strany podívala a rozumím Vám,ale to,čeho jsem byla svědkem,bylo opravdu extrémní.
A jak píše Fiverka,doma dítěti slíbíte,že s ním celou dobu budete a pak ho "zradíte" a vrhne se na něj takovejhle "čáryfuk".
To náš pohřebák,co už nežije,se choval líp k mrtvým,než pan doktor řezník.
Ale jak jsem psala,rozumím Vám...:-)

Avatar uživatele
Zlatý

tom004

To se bohužel stává.Ani VŠ diplom nezaručí,že ho dostal "slušňák".A to nejen u lékařů.I s tím pohřebákem máte pravdu.Jenom s tím "slibováním",bych byl,nejen v případě Fiwerky, opatrnější.To neznamená,že bych to nikdy neudělal.Ale lepším se. :-))

Avatar uživatele
Zlatý

Andělé

To máte pravdu, s tím VŠ diplomem. Holt,je to hl.o člověku. A slibovat v budoucnu radši svým dětem nic nebudu a to ani sobě,když jdu k zubaři..tam zas bych chtěla utéct sama od sebe,ale nikdo mě vyhodit nechce,naopak mě ke křeslu "přivážou"..:-D)

 

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1912
Zlatý mosoj 1567
Zlatý marci1 1425
Zlatý annas 1153
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý gecco 847
Zlatý briketka10 789
Zlatý quentos 756
Zlatý Kepler 625
Zlatý iceT 579

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.