Avatar uživatele
Kelt

Chovají se všechny děti předškolního věku stejně?

Tak mne napadlo, když sleduji vnuka – 18 měsíců, který si ani nestaví a nehraje se stavebnicí, nestaví kostky, jen bourá postavenou věž, nechce jezdit na odrážedle, ale líbí su mu zvukové efekty,když stikne knoflík, hraje si s hadicí od vysavače, ale auto si nevozí. Jiné děti jsou možná hravější. Venku si hraje s dětmi.
Neposuzují se náhodou děti podle toho, co v jakém věku dělají, respektive by měly dělat? A pokud je nějaké jiné, informovat se u odborníka – doktora, poradce? Máte zkušenosti, poradíte. Děkuji.

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? kokyn před 2908 dny Sledovat NahlásitOdpovědi
Avatar uživatele
Kepler

Všechny děti se nechovají stejně, jsou ve stádiu vývinu osobnosti, něco určují genetické dispozice. Není důvod, že by se mohlo jednat o poruchu chování. Pokud by se zdálo, že jde o opoždění oproti vrstevníkům, pak je nejlépe obrátit se na dětského psychologa, či pediatra. Problematika není jednoduchá, viz:
http://www.rodice-a-deti.cz/poruchy-chovani-u-deti-predskolniho-veku
http://www.ro­dina.cz/clanek8366­.htm

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
arachis

Kupte mu klavírek nebo dejte měkké dřevo, pár hřebíků a kladívko. Můj syn v tomhle věku příborovým nožem vyvrtal šroubky ze dveří linky.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
xxx3

tak věk 18 měsíců se ve vývojové psychologii označuje nikoliv jako předškolní, ale batolecí. Předškoláci jsou až nad 3 roky. A samozřejmě (jak už tu zaznělo) mezi dětmi jsou opravdu velké individuální rozdíly – ať už v tom, kdy začnou chodit, nebo mluvit a provádět další aktivity.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Zdraví