Ametyst

Má kouření tabáku nějaká pozitiva?

Je obvyklé, že všechno má rub i líc, i když v tomto případě jsou informace podezřele jednostranné.

Nejlepší odpověď
Drap

Pozitiv celá řada. Máš teplo pod nosem, na tvé svršky jde podstatně méně molů, kuřáci svým zlozvykem zajišťují že neni dražší chleba, že má zdravotnictví dostatek práce, když se nemáš s kým hádat, nebo si na někom vylít zlost, tak je vždy o ruce kuřák, kterému můžeš klidně vynadat a ostatní tě budou ještě chválit. A jistě jich je daleko více.

Další odpovědi
Kepler

  • z neuvěřitelné výše zdanění této sušené rostliny tečou do státní pokladny desítky miliard
  • lékaři mají postaráno o množství výkonů, které kuřáka sice nevyléčí, ale pojišťovny je platí
  • při francouzácích s kurákem/čkou ti nic nevadí
  • uzené prý dýl vydrží
  • když se chceš zbavit nežádoucí sousedské návštěvy, tak si zapal. Nejraději tabák Taras Bulba. To takový smrad, že zároveň funguje jako desinsekce, deratizace i desintegrace 😎

Malvína

Nejsem si úplně jistá, spíše ne. Ale hodím do placu jednu zkušenost, na které se shodne většina astmatiků z mého okolí – kouření jim roztahuje plíce, nemají záchvaty. Což je sice fajn, ale zdraví to prostě neprospívá vůbec. Snad jen po psychické stránce – zahnání absťáku, požitek.

marci1

Kouření může mít pro kuřáky některá, spíše subjektivní pozitiva, avšak škodlivé zdravotní účinky převažují. Může pomáhat kuřáky uklidnit a také tolik nepřibírají na váze. 🙂

zjentek

Těžko říct, ale když jsem byl hlupý, bo jsem kuřil a kuřil jsem, tak jsem se cítil mnohem lépe, než později coby moudrý nekuřák. Život už pak nikdy nebyl jako dříve. A nebude. );

aliendrone

Asi je to individuální, ale na mě má nikotin sedativní účinek (což je super, když je člověk „řádně rozpumpovaný“ – 1 cígo a mnohem rychleji se hodím do klidu). Navíc mi umožňuje tak nějak „lépe se soustředit/rychleji zkoncentrovat“. Nezadnebatelný je i protihladový účinek (zapálím cígo a bez oběda v podhodě pokračuji v práci apod.).

Nicméně převažují negativa, nejde o cenu ale spíš o zdraví. Když jsem přestal kouřit (jj, podlehl jsem tomu tlaku „normální je nekouřit“) a na 6 let jsem přestal, znovu začal až po diagnóze cukrovky, resp. zákazu alkoholu a tudíž přechodu na hulení trávy. BTW – za ROK jsem přibral 15kg, které jsem pak DALŠÍ celý rok shazoval. :)

A ještě jedna věc – ranní rituál kávička s cigaretkou – to se to pak „na trůně krásně uvolňuje“. ;) :D :D

L.G.

Já kouřím o 106, takže bych přidal, že jde o doplněk stravy, prostě po zasycení žaludku je cigareta mantrou, kafe je druhá veličina, bez které jako kuřák nemůžete existovat, pravda ve sportu se teda moc neexceluje, ale je to droga (co je a není drogou nelicituju🙂), btw. peněženka krvácí, tak ať, člověku je zkrátka líp na světě… 👍

Justin1

Pozitivem jsou chvilkové příjemné požitky, za které kuřák platí nejen penězi, ale i svým zdravím a roky života, které by mohl mít navíc, kdyby nekouřil.

Rokio

Nemá to žádné pozitiva pro zdraví. Kouření tabáku zdraví jen škodí.

paul1

Nějaké určitě má, ale nějak si momentálně vzpomínám jen na negativa- starost, abych si nezapoměl koupit cigára, problémy při cestování vlakem, kde byly kdysi vagony pro kuřáky, nebo aspoň kupé, tedy zbylo jen kouření na záchodě, nebo v umývárně a to se strachem, abych nebyl dopaden průvodčím atd. Díky Bohu, už je to jen daleká minulost, seknul jsem s tím.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Ametyst

Drape, když máš teplo pod nosem, tak nevdechuješ viry. 🙂

zjentek

Drap pať bodov!