samicek333

Má člověk nárok na pauzu po čtyřech hodinách i při šestihodinové smě­ně?

Nejlepší odpověď
gecco

Za jakých podmínek má zaměstnanec právo na přestávku po čtyřech hodinách??
😉
Víz Zákoník práce, §88 ( http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/zakonik-prace/cast4h3.aspx ).

ivzez

Zaměstnavatel je povinen zaměstnancům poskytnout přestávnku na oddech
a jídlo nejpozději po šesti hodinách (zaměstnancům ve věku do 18 let po 4 hodinách) nepřetržité práce.

Dobu přestávky určuje zaměstnavatel. Určí-li zaměstnavatel přestávku již po čtyřech hodinách práce, vztahuje se samozřejmě i na zaměstnance se zkráceným úvazkem.

Jiná situace by byla v případě přestávky po šesti hodinách práce. Pak by zaměstnanec se šestihodinovým úvazkem púřestávku čerpat nemusel.
_________

Poznámka:

Nominací odpovědi otázku předčasně uzavřete. Ne každý
Vám odpoví do diskuze, protože ta se tu moc nečte.

ReHu

Gecco, bodik po půlnoci.
Ty mladý dneska nic nevydržej ☹

gecco

😉
Ba ba, to za našich (a zejmína mých) mladých let…
😉