HZK

Má cenu kupovat Samsung Galaxy S2 co se týče podpory?

Dočetl sem se, že podpora nepotrvá již moc dlouho, tak jestli se S2 vyplatí.

Odpovědi
Jsemtady

Jaka podpora? Kdy potrebujes u telefonu podporu?
Asi uz na to nevyjde nova verze systemu, coz by nemuselo vadit. Jinak je to slusnej telefon a dobre penize. Muzes zkouknout jestli za stejne penize nenajdes nekde neco noveho, ale jinak neni co resit. Neni uz dnes nejrychlejsi, takze nektere nove hry by na tom nemusely jit, jinak ti tam pujde vsechno.

Bedy

Znám i lepší telefony za stejnou cenu, takže za sebe bych do toho určitě nešel.
Samsungy navíc moc dlouho nevydrží, snadno se poškrábou (hlavně zadní kryt).
Hardwarově ten mobil špatný není, 1GB RAM a dvoujádrový 1,2GHz procesor je pro Android už použitelný, nicméně to kazí docela náročná nadstavba od Samsungu.

Za stejnou cenu si koupíte lepší Nokii Lumii 820, který má Windows Phone – takže žádné sekání, žádná padání a hlavně žádné viry – není pomalu týdne, abych nečetl, že Android napadá další nová hrozba. Ty antiviry stejně jsou o krok pozadu za hackery, takže si až tolik nepomůžete. A abych si brzdil mobil antivirem, to mi přijde tak trochu jako kýč.

Nokia Lumia 820 má i lepší foťák, hlavně díky použitým čočkám od Carl Zeiss a má mnohem lepší výdrž baterky – to ostatně i díky Windows Phone, protože není náročný na hardware.

Někdo by mohl v mobilu i postrádat funkci NFC – to se využívá třeba pro placení v obchodech, je to taková bezdrátová komunikace na velmi krátkou vzdálenost.

Co se týká aplikací, tak pro Windows Phone je sice aplikací méně, ale těch použitelných je zhruba stejně tolik, co pro Android. Řada uživatelů ocení i větší základní výbavu u Nokie, protože tam máte zdarma předinstalovaný plnohodnotný mobilní Office zdarma nebo třeba tam je bezplatná track-by-track GPS navigace, která během provozu nepotřebuje mít internetové připojení.

Navrch aplikace pro Windows Phone nevyžadují taková nesmyslná oprávnění jako aby Vám aplikace mohla šmejdit v kontaktech nebo SMS zprávách – to je ale asi taková Googlovina, Google je znám svým přístupem k ochraně osobních údajů – Google skrz své produkty sleduje aktivitu svých uživatelů.

Případně můžu doporučit podobný HTC Windows Phone 8X nebo trváte-li na Samsungu, tak Samsung I8750 Ativ S – to je jeden z mála Samsungů, který přecejen vydrží a má i pěkný vnitřek. Nevýhodou může být akorát slabší baterka a někomu může vadit docela velký displej.

autacek

Je to výborný telefon i dnes, alternativní firmware je k dispozici pořád a ještě dlouho bude.

A sorry, ty plky z druhé ruky, že to někomu padá, jsou opravdu úsměvné.

Fyzicky vydrží víc než následníci, parametry paměti i procesoru si můžeš lehce porovnat s ostatní nabídkou na trhu.

Osobně bych si ale teď již koupil asi S4, je to pochopitelně ale vždy o ceně, že :)

jáára

Samsung nebrat